-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 

ОВЕН

Настојувате да бидете во центарот на случувањата. Искористете го талентот за пропаганда на адекватен начин. Не трачарете без потреба, трошејќи ја енергијата на личности кои не го заслужуваат тоа. Може да бидете изневерената страна, но може и да очекувате финансиска добивка.БИК

Благодарение на изрезената ментална активност, влијаете врз околината. Добивате заслужено признание, според ситуацијата во која се наоѓате. Проблем на денот може да се јави доколку се конфронтирате со партнерот. Потрудете се се' што ќе ви каже тој, да влегува од едно уво, а од друго да излегува.БЛИЗНАЦИ

Желбата за комуникација и усовршување е зголемена. Доколку се обидувате правилно да насочите некој близок, нема да успеете. Бидете внимателни. Тоа може целосно да ви ја извлече енергијата. Избегнувајте расправии и не оптеретувајте ги луѓето. Потрудете се да си го зајакнете имунитетот.РАК

Моментално не сте способни да донесувате важни одлуки, затоа потрудете се да одложите се' што е во таа насока. Не реализирајте некакви планови, нема да ви оди од рака. Потрудете се да бидете трпеливи и да го почекате вистинскиот момент. Извлечете порака од моменталната ситуација, ако сакате да ја пребродите кризата.ЛАВ

Само со работа ќе заборавите на лошите ситуации и проблеми. За депресија имате време, работата е на прво место. Бидете смирени и ладни како само што вие знаете и умеете во слични ситуации. Не сте расположени за расправии, бидејќи ве очекува материјална добивка.ДЕВИЦА

Ви се нудат две варијанти, а на вас е за која ќе се определите. Пријателите почнаа да ве оптоваруваат на агресивен начин, пожелно е да ги елиминирате на кратко. Некој се труди да ги минира вашите ставови. Не дозволувајте кој било да влијае врз вашиот живот.ТЕРЕЗИЈА

Прекрасно се чувствувате, задоволни сте, а причината е индивидуална. Се зависи од вашите афинитети. Некои од вас очекуваат работна експанзија, а некои се во нова интересна врска. Денот е полн со нови и пријатни случувања, препуштете се на себе на својствен начин. Борете се за своите права.СКОРПИЈА

Работите не можат да чекаат. Доколку нешто сте пропуштиле, денес тоа со леснотија ќе го завршите. Поради нешто стравувате, но непотребно. Имате лоши искуства, па не сакате да ви се појават слични непријатности. Активирајте ја фантазијата и занимавајте се со креативна работа.СТРЕЛЕЦ

Искористете го моментот, бидејќи со одлучна акција ќе ги решите проблемите. Поделени сте меѓу желбата и фантазијата. Не ви е лесно, но морате да бидете трпеливи. Успевате да го остварите тоа што сте го наумиле, бидејќи не се откажувате лесно. Насочете се кон здравјето.ЈАРЕЦ

Окупирани сте со семејни проблеми. Сакате на што подобар начин да го решите станбениот проблем. Среќни околности ви одат од рака. Воопшто не внимавате на здравјето, намалете го алкохолот. Партнерот ве поддржува во се', слушајте ги неговите совети.ВОДОЛИЈА

Пожелно е да го искористите оптимизмот и потребата за партнерство ако сакате да ја остварите тимската соработка. Денот е во знакот на друштвените и професионални контакти. Доколку сте максимално попустлви, ќе ги сносите последиците. Не нервирајте се и одморете се.РИБИ

Вашите планови немаат многу врска со вистината, затоа бидете внимателни. Посебно обрнете внимание на своите афинитети. Сакате без напор да остварите разни цели, но ќе наидете на многу проблеми. Половина од она што ви се нуди ќе го фрлите во вода. Се надевате дека дел од проблемите ќе ги елиминирате.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 28°C

Делумно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Пласман во третото коло на турнирот во Лондон обезбеди Французинот, откако го доби третиот и одлучувачки сет со невероја...
Преглед на освојувачи на медали - 3.ден
По третиот натпреварувачки ден 37 држави имаат освоени медали...
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Рута Меилутите стана олимписка шампионка, откако патеката на 100 метри градно ја исплива – 1:05.47...
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |