-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

ОВЕН

Можете да се надевате на успех само доколку веќе почнавте да разрешувате некои важни проблеми. Меѓутоа, ако чекате другите да го сторат тоа за вас, немојте да се надевате на поволен исход. Најпаметно е да верувате во себе и во своите потенцијали, кои ги имате и тоа како.БИК

Се наоѓате во расчекор меѓу желбата и можностите. А кој не е? Ви недостига сила и упорност за да реализирате некои идеи. Желбата постои, меѓутоа таа не е доволна. Не дозволувајте моменталната ситуација да ве исфрли од колосек. Наскоро ќе дојдат подобри времиња и проблемот ќе се реши во ваша корист.БЛИЗНАЦИ

Имате потреба за малку акција поткрепена со мала доза на имагинација. Работите се одвиваат многу подобро во вашата глава. Штом тргнете во некаква реализација, проблемите почнуваат. Чувствувате блага напнатост и недоволна сигурност. Крајно време е да се вразумите и да верувате во себе.РАК

Можно е да се појави проблем во комуникацијата со вашите соработници. Иако јасно знаете што сакате, работата која ја вршите бара совет од околината, па може да дојде до некои несогласувања. Очигледно, се наоѓате на дијаметрално различни бранови должини. Не треба да очекувате премногу од своите колеги.ЛАВ

Се наоѓате во релативно добро расположение. Не очекувате се' што сте посакале да ви падне од небо. Свесни сте на фактот дека ако сакате да завршите некоја работа, треба добро да ги засукате ракавите и целосно да му се препуштите на проблемот.ДЕВИЦА

Главата ви е полна со чудни идеи. Немојте премногу да размислувате. Опуштете се, треба да внимавате да здравјето. На тој начин ќе ги совладате хипохондричноста и тремата кои владеат со вас во пресрет на некој настан. Верувајте во позитивен исход, тој нема да изостане.ТЕРЕЗИЈА

Забележувате дека работите не се одвиваат онака како што планирате. Време е да се преиспитате и отпочеток да ги составите коцките. Не преценувајте се. Патот до совладувањето на проблемот е често е сложен. Нека биде тоа предизвик за вас.СКОРПИЈА

Ќе настојувате да ги решите сите планирани обврски. Кога е во прашање здравјето, можни се проблеми со крвниот притисок поради вашата нередовна исхрана. Минувајте повеќе време на воздух и замајте повеќе витамини.СТРЕЛЕЦ

Вашиот успех се должи на константната упорност. Ценете ја големата подршка која ви ја даваат соработниците. Партнерот неизмерно ве сака, но мисли дека не ја возвраќате љубовта доволно. Не претерувајте во обидите да бидете она што не сте.ЈАРЕЦ

Настапете похрабро во односите со вашиот партнер. Морате да разговарате поотворено и да ги решите сите дилеми околу вашата врска. Чувате премногу работи во себе. Знајте дека добрата врска се темели на искреноста. Бидете директни во она што го сакате.ВОДОЛИЈА

Се мачите со секојдневните рутини и монотонијата. Добро ќе ви дојде некоја промена. Морате да соберете сила за да успеете во несогласувањата со партнерот. Земете ја под рака љубената особа и прошетајте малку на воздух. Тоа одлично ќе влијае и на двајцата.РИБИ

Иако се трудите и макотрпно работите, добивате само дел од она што сте очекувале. Морате да научите да се задоволувате и со делумен успех. Подобро организирајте го слободното време. Шетајте и занимавајте се со своето омилено хоби.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 16°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |