Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Забава
29.07.2012, 17:56

Што прават денеска

Сузана Спасовска

- пејачка

По напорната недела со настапи низ Македонија, денеска земам мала оддишка и на тенане го правам планот на настапи за наредниот период. За 2 Август веќе стана традиција да настапувам на илинденската прослава во Трново каде што се собираат многу македонски иселеници. Во меѓувреме ги привршувам и обврските околу организација на Лешочкиот фолк-фест, кој ќе се одржи на 27 август.

Снежана Јовановска-Трајковска

- ТА „Орфеј“

Денот ќе го поминам со тимот кој ми помага во организација на концертот на Здравко Чолиќ, кој ќе се одржи в среда на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид. Подготовките се завршени, безбедноста ќе биде на високо ниво, а целокупната организација околу настанот е во најдобар ред. Вечерва ја очекувам најголемата ѕвезда на овие простори - Здравко Чолиќ-Чола да пристигне во Скопје.

Билјана Беличанец-Алексиќ

- актерка

По годината полна со работа, мислам дека е време да се повлечам барем петнаесетина дена и по 24 часа да ги впивам моите два ангела. Денеска е денот кога, конечно, заминуваме на долгоочекуваниот и посакуван летен одмор. Се гледаме за две недели во Скопје!


Статијата е прочитана 2604 пати.

Испрати коментарИзложба на македонски, влашки и турски носии
Кејти Холмс во друштво на непознат маж
На едно место - 116 холивудски ѕвезди
Специја��на плакета за Сузана Спасовска
Мизерен век на траење на гламурозните свадби
Публиката има уво за убава песна
Секси и на 46 години
Том Круз - Добро сум!
Прифати да биде девојка на Бонд

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 28°C

Делумно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Пласман во третото коло на турнирот во Лондон обезбеди Французинот, откако го доби третиот и одлучувачки сет со невероја...
Преглед на освојувачи на медали - 3.ден
По третиот натпреварувачки ден 37 држави имаат освоени медали...
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Рута Меилутите стана олимписка шампионка, откако патеката на 100 метри градно ја исплива – 1:05.47...
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |