Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

„Стандарт“ - Самарас кај Борисов заради Македонија

Софискиот весник потсетува дека Грција и Бугарија веќе имаат усогласена позиција оти влезот на Македонија во ЕУ е можен само со добрососедски односи...

ДУИ ги откри кандидатите за локалните избори

Вицепремиерката за европски прашања, Теута Арифи ќе биде кандидат за градоначалник на Тетово, објавува порталот на албански јазик „Порталб“...

Гошев: Не е лесно да се донесе одлука за бојкот

Во 1994 сметавме дека немаме друг избор, зашто ако нема регуларни избори, тогаш натпреварот нема никаква смисла. На тој начин ние го искажавме нашиот ...

Вести
ДУИ ги откри кандидатите за локалните избори
Вицепремиерката за европски прашања, Теута Арифи ќе биде кандидат за градоначалник на Тетово, објавува порталот на албански јазик „Порталб“
Поддршка на туризмот и хотелиерството преку четири финансиски инструменти
Владата обезбеди четири кредитни линии за финансирање за купување, изградба и адаптација на капацитети до 70 легла ...
Гошев: Не е лесно да се донесе одлука за бојкот
Во 1994 сметавме дека немаме друг избор, зашто ако нема регуларни избори, тогаш натпреварот нема никаква смисла. На тој ...
Разговор - За мене, музиката е археологија
„Таа љубопитност да истражувате во музиката ја има и кога истражувате во електрониката“, вели претседателот Ѓорге Иванов...
Коледарските огнови го најавуваат Рождеството Христово
Скопјани традиционално 21. пат заеднички ќе го прослават Бадник
Шестмина Руси загинаа на моторна санка на Алпите
Билт: ЕУ опстана и покрај најавите за распаѓање
Мексикански претскажувач: Чавес ќе почине до април, нова војна на Блискиот Исток
До 24.000 денари месечно за студирање на децата без родители
Божикно обраќање на поглаварот на МПЦ, Стефан до верниците
Три лица убиени во престрелка во Аурора
Почина поранешниот државен јавен обвинител Александар Прчевски
Во вторник вонредна седница на Централниот одбор на СДСМ
 
Магазин
Божикниот концерт на „Скопски солисти“ со Нацоски и Таламанка
Организаторот најавува спектакуларен Божикен концерт, кој ќе се одржи на 8 јануари во Универзална, со познати дела
Уште две бесплатни претстави на МНТ
Поради големото интересирање на публиката на 8 јануари ќе бидат бесплатни влезниците за претставите: „Сребрена свадба“ и...
По Депардје и Бардо по руско државјанство
Актерката се закани дека ќе побара руско државјанство, но не за да избега од плаќањето данок, туку за да спаси два слона...
„Леандер и Косара“ и „Змејова невеста“ наскоро на оперската сцена
Од МОБ велат дека, конечно, ќе заживее македонското оперско творештво...
Круг кој не завршува
Кон „Стапица“, режија: Стефан Рузовицки, улоги: Ерик Бана, Оливија Вајлд, Сиси Спејсек, Крис Кристоферсон, Трит Вилијамс...
Спорт
(ФОТО) Будуќност повторно пречка за МЗТ Скопје
Црногорскиот шампион ја прекина серијата од три победи на „металците“, совладувајжи ги во „Борис Трајковски“ со 76:69
Македонија минимално загуби од Србија
Македонската ракометна репрезентацијата е поразена од Србија со 26:25 (13:13) во последниот контролен натпревар пред СП ...
Победа за Антиќ, пораз за Мекејлеб
Олимпијакос забележа победа над Бешикташ со 77:64, додека Фенербахче го претрпе вториот пораз, откако во Истанбул пред с...
Не би можела да се замислам без ракометот
Голманката Тања Андреева е категорична дека нема да ја смени одлуката за повлекување од репрезентацијата...
Клиперси го добија градското дерби со Лејкерси
Најдобар играч во победата над градскиот ривал (107:102) беше Крис Пол кој постигна 30 поени, а имаше и 13 асистенции и ...
Пандев ја пречекува Рома во дербито на Серија А
 

Најнови вести
Време
Скопје, 3°C

Претежно облачно

Недела
Ведро
Макс: 2°C, Мин: -4°C

Понеделник
Мешавина од снег и замрзнат дожд
Макс: -1°C, Мин: -8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Бр��з – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (44)
Љубовницата на Тито.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4076, 05.01.2013
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Осмото дете најубав новогодишен дар
Семејството Смилевски му приреди кралски пречек на својот најнов член Филип, првороденото бебе во Македонија во новата година
Соседите не можат да поверуваат дека Ристески си ја застрелал свршеницата
Како можен мотив за трагедијата сега се споменува и бизнисот што го имал Ристески со својата девојка, но и тоа дека тој е одговорен само за едно убиство
Од Струга зависи кој ќе победи во Охрид
ВМРО-ДПМНЕ на мака дали да коалицира со СДСМ или, пак, да го чува мирот со ДУИ. Дали бојкот на опозицијата ќе го одврзе јазолот?
На ручек... - И за око и за вкус
Најдобри - „Пелистер“ во центарот на градот, пивница „Ан“ во Старата чаршија и стек-хаус „Колиба“ во Дебар Маало
Франциja ни одржа лекција по вино
Македонските вина се неприкосновени за нашиот вкус, но многумина со авантуристички дух сакаат да пробаат и нешто ново
Божик - празник за оној што го создал сонцето
Истражувачите сметаат дека во праисторијата овој ден бил празник поврзан со враќањето на сонцето од јужните напоредници, по зимската краткоденица.
Млади политички тимови - предност или хендикеп
Последната декада ја одбележаа младите луѓе кои буквално ја окупираа државната администрација
Принцезата Дијана, безгрижниот тинејџер
Необјавена фотографија на принцезата од Велс пречкртана со зборовите „да не се објавува“, оди на аукција
Британски „Сан“ со реклама ги брани Фокландите
Рекламата ги оспорува претензиите на Аргентина за островите и укажува дека британскиот суверенитет датира од 1765 година
Трансферите во милијарди, инвестициите во ситни милиони
За првите десет месеци од лани во земјава влегле 1,33 милијарди евра трансфери, додека од странски инвестиции едвај 51 милион
Фоторетровизор
Каква може да биде неделата по Нова година? Малку забавена, полна со впечатоци, прераскажувања - кој, каде и како ја поминал најдолгата ноќ и, секако, разгледување на фотографиите.
Препорачано од уредникот
Кoj е главен во „Балкан енерџи груп“
„Синтез груп“ е сопственик и на 80 отсто од централата „Те-то“ и поседува 16 отсто од акциите на „Топлификација“
Не би можела да се замислам без ракометот
Голманката Тања Андреева е категорична дека нема да ја смени одлуката за повлекување од репрезентацијата

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Добитници и губитници во кризната 2012
„Алкалоид“, „Македонија турист“, па и „Скопски пазар“ и „Реплек“ може да се сместат на листата кои заработија лани, додека „Топлификација“, „Тобако“ и „Макпетрол“ кои изгубија
Реплики
Соња Крамарска
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Мислења
Аљоша Симјановски
Саботни муабети
Огнен Јанески
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |