Број 3283  сабота, 15 мај 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Стил

Site Meter
Култура

Средба со Томислав Османли во „Или-или“

Во книжарницата „Или-или“ добитникот на годинешната награда „Роман на годината“ на „Утрински весник“, Томислав Османли, ќе има средба со читателите. Средбата ќе се одржи во периодот од 12 до 14 часот и според организаторите, ова претставува прекрасна можност за оние на кои им се допадна романот „Дваесет и првиот“ во издание на „Блесок“, да добијат посвета на својот примерок и истовремено да се дружат и да поразговараат со лауреатот за сето она што тој го има доловено во својот награден роман. (Н.П.)


#
Статијата е прочитана 213 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Култура
„Волстрит“ е сменет – алчноста стана легална
Владо Јоциќ
Македонија - лидер во имплементацијата на културните разлики
Јане Чаловски изложува во „Тејт“ во Лондон
Изложба „Живот во кутија“ во Прилеп
Музејските поставки ни се архаични
Семејни стебла“ за Денот на музеите
Писателите избираат ново раководство