Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Камен-темелник на црквата „Св. Константин и Елена“

Инвеститор за обнова на црквата непосредно до Домот на АРМ во Скопје е МПЦ, која за изградба на храмот основа фондација за собирање средства...

Анкета - Граѓаните со позитивни оценки за работата на Иванов

Процентот на граѓаните кои сметаат дека претседателот ја врши функцијата чесно бележи раст во четирите последователни анкети на ИПИС...

Опозицијата истури жесток рафал врз буџетот

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ возврати дека буџетот е реален и е одговор на европската криза...

Вести
Делавекурас го повика Филе „да си ги преиспита“ ставовите за Македонија
Филе во интервју за агенцијата Ројтерс изјави дека Македонија следната година може да ги почне преговорите за присоединување кон ЕУ и без да биде решен спор за името
Анкета: Граѓаните со позитивни оценки за работата на Иванов
Процентот на граѓаните кои сметаат дека претседателот ја врши функцијата чесно бележи раст во четирите последователни ан...
Опозицијата истури жесток рафал врз буџетот
Владејачката ВМРО-ДПМНЕ возврати дека буџетот е реален и е одговор на европската криза...
Во Струмица потече природниот гас
На гасоводната мрежа се поврзани 14 големи потрошувачи - училиштата, градинките и општинската зграда, кои веќе се загрев...
Иринеј: Нема разговори со МПЦ додека Вранишковски не биде ослободен
Заштитата од мобинг ќе се уредува со посебен закон
Роднините на загинатите од бродот „Илинден“ бараат пет милиони евра
Генералниoт директор на Би-Би-Си поднесе оставка
Николиќ: Србија е подготвена да посредува меѓу Грција и Македонија
Конфискуваниот имот на јавно наддавање
Шефот на ЦИА поднесе оставка поради љубовна афера
Врачени стипендиите „Борис Трајковски“ за 2012 година
(ФОТО) Франција го одбележува крајот на Првата светска војна
Грчкиот парламент гласа за буџетот за 2013 година
Над 140 мртви во бранот насилства во Сао Паоло
Словенците денеска избираат нов претседател
Започна реконструкцијата на пругата од Коридорот 10
 
Магазин
Викенд со мирисот на пита-пастрмалија
Откриен документ во кој пишува дека во Велес се приготвувала пастрмалија уште во 1869 година
Филмот „Трето полувреме“ прикажан во Њујорк
Проекцијата, која воедно беше и хуманитарен настан за собирање помош за жртвите на ураганот „Сенди“, ја отвори д-р Срѓан...
Промовирана „Македонскиот 19 век“ на Горан Калоѓера
Калоѓера, кој е и почесен конзул на Македонија во Хрватска и раководител на Катедрата за македонски јазик при Универзите...
Елтон Џон сака уште едно дете преку сурогат-мајка
Пејачот во последно време често се слуша со жената која го родила неговиот син...
Петар Темелковски добитник на наградата за животно дело „Петре Прличко‘‘
„Дванаесетта ноќ“ од Косово го отвора „Скупи“
Спорт
(ФОТО) Турновци се вратија на првото место
Хоризонт Здравје ја совлада Ренова со 2:0 и го искористи ремито без голови на Вардар кај Тетекс
(ФОТО) Прибак го „реши“ Металург
Со голот од удар од девет метри по истекот на времето, средниот бек му донесе победа на бранителот на трофејот од 27:26...
Дел Потро преку Федерер до полуфиналето
Иако го победи Типсаревиќ, Ферер остана со празни раце во Лондон поради послабиот сет-количник...
Кличко подобар од Полјакот Вах
Украинецот во Хамбург ги одбрани четирите шампионски појаси...
Фени подобар во дербито со Работнички
Манчестер Ј. со пресврт до победа над Астон Вила
Фатлум Жута го освои „Златниот Гонг 2012“
 

Најнови вести
Време
Скопје, 6°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 14°C, Мин: 3°C

Понеделник
Претежно облачно
Макс: 17°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (49)
Самоизолацијата на Јованка. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Настани
Музите на Хичкок и денес икони на стилот
Хероината на Хичкок не може да биде заменета со денешните старлети - таа не е бомбастична русокоса, туку грациозна дама...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4029, 10.11.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Гласајте за МАРС!
Слушателите на македонските радија можат да гласаат за својот омилен хит од петнаесетте во финалната селекција на телефо...
Може ли „шанел 5“ по 91 година да биде забранет?
Со неодамнешното истражување е утврдено дека дури стотина состојки кои се наоѓаат во парфемите и козметичките производи ...
Кисело-весело за сите времиња
Сите приказни и муабети со Зафир Хаџиманов секогаш го добиваат вкусот на кисело-весело, всушност слатко задоволство од н...
Француски бакнежи од Елисејската палата
Дамите кои доминираат последниве години низ Елисејската палата во практика ја имаат усовршено вештината на манипулација ...
Музите на Хичкок и денес икони на стилот
Хероината на Хичкок не може да биде заменета со денешните старлети - таа не е бомбастична русокоса, туку грациозна дама...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  
Што прават
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |