-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп

 

Овен

Од случувањата кои се пред вас можете со право многу да очекувате. Бидејќи сте во хармонија со самите себе, а и со другите, тоа повеќекратно ви се враќа, како не деловен така и на емотивен планБик

Успехот го делите со соработниците. Не само што славите туку и одлучувате да ја проширите соработката. Сознанието дека и другите многу придонеле да постигнете признание ви ја враќа самодовербата и вербата во луѓетоБлизнаци

Фативте залет и тргнавте во акција, а претходно не го испитавте теренот. Оттаму сите недоразбирања и колебања. Одлучувате за склопување на тајни аранжмани и желба да дојдете до оние кои не ве сакаат баш многуРак

Во свој елемент сте: емотивна сила, склоност кон удобниот семеен живот и решавање на прашањата во врска со домашните-може да бидат во прв план. Доколку имате слични проблеми, тие дефинитивно се од психосоматски тип, настанале како последица од дилемите и нерасчистените ситуацииЛав

Избегнувајте шпекулации и сомнителни работи, од нив можете да излезете како оштетена страна. Партнерот дополнително ќе ви создава нервози. Обидете се да не реагирате бурноДевица

Од вас се бара максимално внимание доколку сакате да ги избегнете сите деловни стапици и материјални загуби. Бидејќи сте личност која умее да владе со ситуацијата, добро размислете, и успехот со сигурност нема да изостанеТерезија

Пред вас е динамичен и возбудлив ден во секој поглед. Ги извршувате сите работи, остварувате успешни средби и одлично се чувствувате. Моментално сте во фаза на размислување во врска со продажбата на недвижниниСкорпија

Благодарејќи на емотивното задоволство, функционирате во сите сфери на општествениот живот. Сакале или не да си признаете, партнерот ви отвора многу врати. Ви помага да успеете во некои работи за кои, да не е тој, не би смееле ниту да сонуватеСтрелец

Денот е поволен за планирање венчавки, договори и нови работи. Сите одлуки кои ги донесувате имате поголеми шанси за реализација одколку порано. Ситуацијата ве прави оптимисти, и тоа не без причина. Се надевате дека еден проблем ќе елиминиратеЈарец

Кога би биле поодлучни и посигурни во себе, би имале повеќе успех. Секогаш се двоумите, калкулирате и немате храброст да тргнете во отворена акција. Кој не ризикува, тој и не добива. Ако посредувате во продажба на недвижнини, можете да се надевате на успехВодолија

Ве фати паника, не знаете како да излезете на крај со проблемот. Кога најмалку се надевате, ќе добиете конкретна помош. Денот е поволен за тимска работа и дружење. Постигнавте видливи резултати и не треба да бидете оптоварени и загрижениРиби

Сите оние кои се бават со креативна работа, со уметност, ќе имаат инспирација. Периодот пред вас не е поволен за практични работи, но затоа е поволен за креативни. Ако ја слушате својата интуиција се ќе биде во ред

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 30°C

Делумно облачно

Недела
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 20°C

Понеделник
Сончево
Макс: 40°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Казахстанецот Илјин со два светски рекорда
Илјин го освои златниот медал во кревање товар во категоријата до 94 килограми и постави два светски рекорда...
Светски рекорд на Пендлтон во спринт
Британката го урна светскиот рекорд на својата лута ривалка Ана Мирс на 200 метри летачки круг...
Преглед на освојувачи на медали - 8.ден
По осмиот натпреварувачки ден 58. држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |