Број 3047  вторник, 28 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Спорт

Ставрев ќе суди во Португалија

Македонските фудбалски судии се практично „распродадени“ на европската сцена во текот на квалификациите за Лигата на шампионите и Европската лига. Нашиот најдобар судија Александар Ставрев е одреден да го суди реванш мечот од второто коло за Лигата на Европа во Португалија меѓу Пакос Фереира и израелскиот клуб Бнеи Јехуда на 6 август. Нему ќе му помагаат Кировски и Крстевски, четврти судија ќе биде Димитар Мечкаровски.

Димитар Мечкаровски на 12 август ќе го суди квалификациониот меч за Светското првенство меѓу Словенија и Сан Марино. Негови помошници ќе бидат Душко Милошевски и Петре Кодовски, четврти судија е Горан Спиркоски.

Во септември во Бугарија Димитар Мечкаровски ќе биде главен судија на квалификационен турнир за настап на Европското првенство за фудбалери до 17 години. Заедно со него ќе патува и помошниот судија Петре Кодовски.

Од друга страна Горан Спиркоски во истиот термин ќе биде главен судија на квалификационен турнир, исто така, за фудбалери до 17 години за ЕП во Азербејџан. Помошник ќе му биде Ристо Негриевски од Струга.

Не е заборавен од УЕФА ниту нашиот единствен контролор Ангел Бунгуров, кој на 30 јули ќе го контролира судењето во Лихтенштајн меѓу домашниот Вадуз и Славија од Либерец, Чешка. (М.М.)


#
Статијата е прочитана 286 пати.

Испрати коментар

Од: mene
Датум: 28.07.2009 10:59:16
Bravo Aleksandar (Caci) !!...Drugari sme od sredno...sekoja cest samo napred pozdrav!

Најди! во Утрински
Спорт
Хамбург за Давиденко, Порторож за Сафина
Србија и Хрватска продолжуваат со сите клубови во Европа
Одензе - спој на данска цврстина и африкански шмек
Холандските јуниори шампиони на ЕП, Б дивизија
Контадор вторпат го освои Тур де Франс
Шест светски рекорди на мундијалот во Рим
Ибрахимовиќ стигна во Барса среќен како дете
Барикело- Пријавив проблем со амортизерите уште во саботата наутро
Во драматичниот тај-брејк Бразил ја исфрустрира Србија