Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
30.03.2012, 10:21

На „Новинарите пеат“ ќе настапат 15 новинари

Манифестацијата ќе се одржи во Универзалната сала, со почеток од 20 часот

Петнаесет новинари од повеќе медиумски куќи вечер ќе настапат на манифестацијата „Новинарите пеат“ што ќе се одржи во Универзалната сала, со почеток од 20 часот. Директен пренос од манифестацијата ќе има на Македонската радио телевизија, половина час подоцна.

Новинарите од музички аспект ќе бидат поддржани од Петар Ренџов и неговиот бенд и ќе пеат во живо. Лила Стојанова, Ирена Спировска, Ели Танаскова, Љубица Јаневска, Мелита Ракичевиќ и мистерот на светот Стефан Лошковски ќе бидат водители на манифестацијата, која во Македонија се одржува првпат.

Организаторите на манифестацијата, Универзална сала и порталот „Без пардон“ очекуваат голем интерес и настанот во иднина да стане традиционален.


Статијата е прочитана 875 пати.

Испрати коментарЌе добијам уште еден автомобил
Пронајден најстариот жичан инструмент
Денеска сончево и потопло време
Модниот викенд стана модна недела
„Џек и Џил“ убедливо најнаграден филм со Златни малини
Среќни вести од трите дневни весници за кумановци
Американец доби 640 милиони долари на лотарија!
Пуштена во продажба монографијата „30 години Скопски џез фестивал“
Уметнички дела со моторна пила
Почнува летниот возен ред на жичницата „Милениумски крст“
Времето денеска- Облачно и дождливо
Шпанските проститутки им го ускратуваат сексот на банкарите
Отворен новиот трговски центар на Mr.Bricolage во Скопје
Марко Коловски и Питер Шепард добитници на наградите на СОКОМ
Наградата „Роман на годината“ врачена на Снежана Младеновска-Ангелков
После 30 години игри на среќа, конечно добив автомобил
Џејн Фонда ќе ја глуми Ненси Реган
Скандинавците пијат нездраво
Аукција на дела од Малиот битолски Монмартр
Денеска свечено ќе биде врачена наградата „Роман на годината“Nota, 30.03.2012 10:39:16
Epten muzikalna drzava sme ti bile,ostanuva uste politicharite da propeat,pa da bideme kolektiven hor za ispolnuvanje Oda na mizerijata!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 10°C

Делумно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 19°C, Мин: 7°C

Среда
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |