Брoj 2737  вторник, 15 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Скопје

Гази Баба постави табли за влез и излез во руралните населби

Општина Гази Баба постави повеќе од триесетина табли на влезовите и излезите од населените места во руралниот дел. На нив стои општинскиот грб и име, како и името на населеното место. „Минатата година поставивме табли во секоја урбана населба во општината и сите оние што доаѓаат во Гази Баба сега можат да знаат во која населба влегуваат или излегуваат. Оваа година само ја продолживме акцијата и за населените места во руралниот дел на општината“, вели градоначалникот Коце Трајановски. (Сн.К.)


Статијата е прочитана 155 пати.

Испрати коментар

Од: tttt
Датум: 15.07.2008 10:17:28
a malku da se zanimavase gradonacalnikot na Gazi Baba so fekalnata kanalizacija vo opstinata potocno vo Indjikovo PS: se davime vo ???
Од: Natasha Gjorgjievska
Датум: 15.07.2008 14:13:47
ne znam zasto so sekoja pozitivna rabota se stvara nekoja kritika, ne moze se da se ocekuva od gradonacalnikot da ni gi resi site problemi i ne e se taka ednostavno.Samo neka prodolzi taka. Videte vo drugite opstini kakvi problemi ima so Gradezni dozvoli, problemi koi gi imaat firmite, pa bidete blagodarni. Gledajte popozitivno na rab., za da i tie taka se slucuvaat

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Скопје
Доцни стартот на изградбата на четирите капитални проекти
За десет месеци, истретирани се над 1.000 улични кучиња
Реконструкција на улиците „60“ и „101“
Граѓаните да пријават палење огнови на Водно
Се' уште нема проект за довршување на „Првомајска“