Број 3047  вторник, 28 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Вистинските уметници нема да страдаат

Ќе се вратам во Македонија, зашто овде сум потребна, вели композиторката Дарија Андовска, која живее во Цирих
Потпишан меморандум со Хрватскиот реставраторски завод

НКЦ учествува во регионалниот проект за употреба на нуклеарните методи за заштита на културното наследство
Анонимен Чех донира прстен од 12 век

„Плати и жени“ и „Фолтин“ го затворија Филмскиот фестивал во Виена

Зоран Попоски изложува во Порторико

Концерт и премиера на „Троил и Кресида“ на „Скопско лето“
Почнува Фестивалот на народни песни и игри „Илинденски денови“

Концерт на „Браќата Клаз и Куба перкашн“ на „Охридско лето“

Најди! во Утрински