Брoj 2814  петок, 17 октомври 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Македонија

За битолчани Тоше има само датум на раѓање

Битола, градот во кој Тоше ги мина своите средношколски денови, на свој начин го одбележи трагичниот датум на загинување на големата македонска ѕвезда.

Пред националната галерија на детското ликовно студио „Свети Кирил и Методиј“, битолчани уште од раноутро почнаа да палат свеќи, оддавајќи и' почит на прерано загинатата македонска ѕвезда. Сеќавањето на Тоше беше во организација на „Малиот битолски Монмартр“, чии членови стојат зад портретите со ликот на Тоше на кои стои испишана пораката „Тоше има само датум на раѓање“.


Статијата е прочитана 1348 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Македонија
Плоштадот во Скопје потопен во солзи
Џамбо-плакати на Тоше осамнаа во Загреб
Непресушна тага по Тоше
Балканските медиуми за годишнината од погибијата
Иконостасот за манастирот на Тоше ќе тргне за Крушево во април
Маратонците тргнаа во 6,20 часот од Нова Градишка
Ѕвездени моменти низ фотографии