Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Љубоморен Македонец со спреј и' се одмаздил на Словенка

ЗАДАР - Љубоморен Македонец и го ишарал со спреј возилото на поранешната девојка додека била на летување во близина на Задар, Хрватска. Како што пишува весникот „24 часа“, дваесет и осумгодишниот Македонец, не можејќи да се помири со тоа дека неговата поранешна девојка од Словенија си нашла нов свршеник, одлучил да и' се одмазди. Откако и го ишарал „БМВ-то“, полицијата против него поднела пријава поради оштетување и уништување туѓа сопственост. Според весникот, Македонецот и 22-годишната Словенка порано биле во врска, но ова лето таа заминала на одмор во Новиград крај Задар, со новото момче, со кое се свршила пред неколку дена. Таму ја следел и Македонецот, кој се обидел да стапи во контакт со неа, но таа, наводно, одбивала средба.

Откако и' го дознал мобилниот број, наводно, постојано и' се јавувал и се претставувал со лажни имиња. Откако успеал да дознае каде се сместени и откако слушал дека се свршиле, својата лутина ја истурил на автомобилот.


#
Статијата е прочитана 3692 пати.

Испрати коментар

Од: ha-ha-ha
Датум: 27.07.2009 15:30:43
A bre makedonche... c-c-c... a be kao moze ovie nashite mazi za nishto da ne gi biva i plus da ne mozat da prifatat deka nekoj si nashol poarno... he-he-he
Од: mene
Датум: 27.07.2009 16:13:46
Nesrekjnik. I nego ne mu e lesno, ama pobedil besot. Kaj nas se prasuvam nema li dovolno materijali za crna hronika, pa koristime vakvi gluposti od Bivshite YU republiki. Pozdrav

Најди! во Утрински
Хроника
Годинава многу повеќе сообраќајки со жртви од лани
Шестгодишната Ангела како да пропадна в земја
Побегнал осуденик од тетовскиот затвор
Полицаец загина во сообраќајна несреќа
Скопјанец загина од струен удар
Девојка прободена со нож во женска тепачка
Македонец ја избегнал несреќата во Хрватска