-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

ХороскопОвен

Работите се во знакот на љубовта и разонодата. Работата е во втор план пред задоволството. Кога нешто работите се давате комплетно, така што тоа ќе го направите и кон саканата личност. Бидејќи сте преплавени со позитивни чувства и сила, се' ви изгледа едноставно. Функционирате со леснотија.Бик

Многу работа и проблеми влијаат на нервниот систем, но вие не се давате. Правите се' за да ја надминете кризата, до перфекција го извршувате она што го очекуваат претпоставените од вас. Бидејќи до реализација не доаѓате едноставно, тоа сфатете го како нормален ред на околностите.Близнаци

На погрешен начин ги поврзувате новите случувања на деловна сцена, а нечие однесување го толкувате во согласност со личните потреби. Морате да сфатите дека нечие одобрување и голем комплимент немаат посебна употребна вредност. Избегнувајте чувствителни теми.Рак

Одлучивте работите да ги истерате до крај, па нема сила која може да ве осуети во тоа. Емоциите се на страна, додека разумот упорно работи. Не се оптоварувате со споредни нешта, предност му давате на она што моментално ви е многу значајно. Доволно сте фокусирани, и токму затоа ве очекува успех.Лав

Одлуката да преминете на конкретна акција сосема е во ред. Од мудрување не се живее. Ќе имате успех врзан за учење, патување и комуникација, но нема да бидете задоволни. Причина - не сте во форма. Кога ќе се одморите, ќе видите дека сте постигнале се' што сакате.Девица

Увидувате дека вашите идеи се разликуваат од мислењето на повеќето колеги, но не можете да прифатите некои просечни мерила и критериуми кои ги заговараат соработниците. Потребно е да ги докажете своите способности, најдобро е без вишок зборови да го кажете конкретно вашиот став.Терезија

Таман сакавте да земете воздух и да соберете сила за новите потфати, кога повторно искрснуваат нови проблеми. Емотивното незадоволство исто така е присутно. Склони сте вината да ја префрлите исклучиво на друга страна. Пожелно е да бидете објективни.Скорпија

Околината ја заморувате со проблеми. Кога ви е добро, кога сте задоволни и имате пари, уживате во среќата. Кога ќе настапат проблемите, станувате невротични, ги тормозите пријателите. Не треба да ги оптоварувате, туку со нив да се дружите и да си поминувате одлично.Стрелец

Многу припадници на овој чувствен знак моментално се вљубени. Можеби во таа состојба лежи причината за романтичното расположение и пресвртите во личната судбина. Ви годи се' што е врзано за нежност. Има многу начини да ги задоволите своите чувства.Јарец

Многу работи се во игра, а вие не сте во состојба да ги решите. Што всушност сакате? Морате да бидете силни и свесни за ситуацијата за да испливате од неа и да бидете слободни, а пред се' задоволни. Околностите укажуваат на тоа дека морате да бидете упорни и спремни на долгорочни потфати.Водолија

Единствено финансиските проблеми може да ви го расипат расположението. Бидејќи на нив можете да влијаете, а на саканата личност не, направете го она што е најдобро. Му се фрлате на партнерот во прегратка и го набљудувате светот од поубавата страна. Обидете се да ги заобиколите продавниците.Риби

Треба уште многу работи да направите, а пред се' да го решите деловниот проблем. Големи пари се во игра, ги очекувате, но ќе мора да се стрпите. Околината почна да ве заморува со своите проблеми, така што дистанцирајте се и во самотија наполнете ги батериите.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Делумно облачно

Четврток
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 11°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |