Брoj 2737  вторник, 15 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Гордана Ендровска

актерка

Денешниов ден ми е одреден со вечерашната премиера на „Сон на летната ноќ“, во рамките на „Охридско лето“. Вечерва, всушност, е финалето на сите проби што ги имавме во режија на Коле Ангеловски и верувам дека оваа ноќ, од 21,30 ч., во дворот на хотел „Парк“ ќе биде вистинско уметничко доживување.

Ранко Петровиќ

дир. на радио Бубамара

Денеска ми е ден за проектот „Крушево етноград“. Веќе во 10 ч. и започнуваме со подготовката на прес-конференцијата во ресторанот „Кај маршалот“. Веќе во 11 часот ги очекуваме новинарите за да им го презентираме проектот, чиј план е да го придвижи Крушево во едно од најатрактивните места на Балканот.

Биба Додева

пејачка

Претпладнето го минувам во просториите на организацијата БОРКА и работам на планирање на активностите што не' очекуваат летово. Попладне веќе морам да се зафатам со подготовки и пакување за во Охрид, бидејќи од четврток ми започнуваат настапите на охридското крајбрежје.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ