Број 3260  сабота, 17 април 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Стил

Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Марјан Неќак

музичар

По некоја „случајност“, денеска ми е роденден, но ќе го минам работно и колку што е можно „свечено“. Шегата настрана! Навистина ми е роденден, но во театарот во Струмица работам на претставата „Црвената магија“, во режија на Владимир Милчин. Не сум ни дома во Битола, па работата е во прв план.

Верица Пандиловска

пејачка

Иако сабота, денот ми е преполн со обврски во врска со бизнисот. Денеска имам намера да ги завршам обврските во дуќанот во Тетово, па оваа „работна посета“ на мојот роден град ќе ја искористам за семејни посети- да се видам со мајка ми, како и со свекорот на сестра ми.

Ѓорѓи Тодоровски

актер

Викендов го чекав со душа, да се собереме семејно и да се дружиме со пријателите. Неопходна ми е релаксирачки амбиент, по неделната трка со разни ангажмани. Од понеделник продолжувам со одржување детски претстави во скопските градинки.


#
Најди! во Утрински