Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Почна одбројувањето за визите

Гералд Кнаус предупредува дека е можно веќе летово македонските граѓани повторно да се редат за визи пред западните амбасади...

Стаса последната тура двокатни автобуси

Со новите 79 автобуси, заврши најавената обнова на возниот парк на ЈСП. Сега тој има 215 двокатни, 16 минибуси и 81 нископоднини „украинки"...

Третина плата за пратениците кои бојкотираат

Почнувајќи од овој месец пратениците на опозицијата кои го напуштија Собранието ќе земаат само третина од платата се додека ја бојкотираат неговата ра...

Вести
Владата ќе гради 474 социјални станови
За изградба на овие станови кои се наменети за лица со социјален ризик и други ранливи групи издвоени се 867.833.000 денари
Стаса последната тура двокатни автобуси
Со новите 79 автобуси, заврши најавената обнова на возниот парк на ЈСП. Сега тој има 215 двокатни, 16 минибуси и 81 ниск...
Градоначалникот на Гази Баба го посети првото новороденче во 2013
На првиот жител на општината во новата година Тони Трајковски му подари штедна книшка со 20.000 денари...
Обама потпиша - суперданок за супербогатите
Aмериканскиот претседател, како што се очекуваше, го потпиша законот со кој се надмина спорот околу буџетот на САД...
„Балкан енерџи“ сака да инвестира и во „Чебрен“ и „Галиште“
Фалсификатите ни доаѓаат од Кина, Турција и Бугарија
Декември рекорден по продажби на огнено оружје во САД
„Шведски демократи“ против муслиманскиот наталитет
Продолжува „сечата“ на генерали во Турција
Хилари Клинтон ја напушти болницата
Геронтологија „13 Ноември“ комплетно реновирана до февруари
Протести на Сојузот за иднината
Утврден идентитетот на лицето чие тело беше пронајдено во Охрид
Над сто лица починаа од студ во индиската држава Утар Прадеш
Ал Џезира го купи кабелскиот канал на Ал Гор
 
Магазин
Концертот за Василица годинава посветен на Верди
Љубителите на операта ќе можат да уживаат во арии од оперите „Магбет“, „Риголето“, „Дон Карло“, „Трубадур“, Травијата“...
Уметниците се простија од Никола Иванов-Балтон
На комеморацијата во Домот на АРМ присуствуваа голем број негови колеги, уметници, историчари на уметност од Македонија,...
Депардје стана Русин
Путин денеска потпиша указ со кој на францускиот актер му се доделува руско државјанство...
Колин Фарел пиел по две шишиња виски
Пред осум години актерот дури се пријавил и на лекување од алкохолизам бидејќи сфатил дека тоне кон дното...
Првата дама на Северна Кореја веројатно се породила?
Гласините дека Ри Сол-џу е бремена се појавија пред неколку месеци, особено затоа што есенва првата дама речиси и да не ...
Кети Холмс - жена со најмногу стил во 2012
Алаѓозовски, Крајчев и Тоциновски добитници на „Прозни мајстори“
Спорт
„Фенерџијата“ подобар од европскиот првак
Квинс Парк Ренџерс направи сензација со победата од 1:0 на гостувањето кај Челзи во 21. коло
Полска не стравува за Пипан
Од Полската кошаркарска федерација потврдуваат дека Словенецот останува нивен селектор...
Хасани на трансфер-листа во Волфсбург
За Хасани пројавија интерес грчки ПАОК и германски Фрајбург...
Клиперси тргнаа во погрешен правец!
Тимот од Лос Анџелес го запиша вториот пораз во серија откако на гостувањето кај Голден Стејт беше поразен со 115:94...
„Сеча“ на носители во второто коло во Доха
Четворица се појавија на терените, а само еден од нив успеа да оствари победа и да го прескокне осминафиналното коло и т...
Ракометарите комплетни во Ниш
На вчерашниот собир се приклучи и голманот Ристовски, па Македонија ќе биде во најсилен состав на тест-мечевите со Египе...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 5°C

Магла

Четврток
Ведро
Макс: 6°C, Мин: -3°C

Петок
Делумно облачно
Макс: 7°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (43)
Дилемите по шлаканицата.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4072, 31.12.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Новогодишен прилог

Сите по список - Кои беа вредни, а кои дремливи
„Утрински весник“ ги издвои интересните изјави, но и гафовите на личностите што ја водат државата
Година на секој против секого
Македонија личеше на експрес лонец изминатите 12 месеци - политичката температура растеше и настаните стигнаа до вриење
Кризата е длабока, перспективите мрачни
Доколку Македонија не најде внатрешни конструктивни сили за излез, ќе се продлабочуваат поделбите во општеството, сметаат македонските интелектуалци
Топ бизнис-стории во 2012
Расправиите за буџетот и за задолженоста го обележаа крајот на 2012 година.
Политиката да ја остави економијата да дише
Аналитичари, бизнисмени, банкари... ги споделуваат за „Утрински“ очекувањата
Пратеничката која го овековечи крахот на демократијата
Шармантната штипјанка ги сними драматичните кадри што го обиколија светот, а кои му претходеа на донесувањето на буџетот за 2013 година
Времеплов на оптимистот
Кога луѓето се навистина оспособени, тие ќе почнат да ја користат дигиталната технологија за да воведат промени во свое име
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Само суперлативи за Игрите во Лондон
Светот уживаше не само во исклучителните резултати на Фелпс, на Болт, на Рудиша и на другите спортски ѕвезди, туку и во беспрекорната организација
2012 низ фотографии
Oпозициски демонстрации пред парламентот на 24 декември

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Интервју - Она што го посакав, веќе го добив
2012 и' донесе многу радост, креација и успех, што само навестува дека следната година за Калиопи ќе биде уште подобра
Ексклузивно - Готвам, значи постојам и сум сакана
Хрватката Ана Угарковиќ, авторка на готвачкото ТВ-шоу „Кај Ана“, е естет со префинет вкус за храна
Ѕвона ѕвонеа, бебиња донесоа
Добрата вест е што во 2012 година се случија многу повеќе свадби отколку разводи и се родија голем број бебиња
Интервју - Животот е чудо
Во седумдесеттите, во времето на најголемата популарност, музичарката Јадранка Стојаковиќ замина за Јапонија - таму остана 23 години и по едно несреќно паѓање на бина, остана врзана за инвалидска количка
Рецепти на Рудолф ван Вин
Холанѓанецот Рудолф е планетарно познат готвач, заштитно лице на каналот „24 кичен“ и вистински мајстор за благи работи
Рецепти од лична наша
Македонски народни јадења од традиционалниот готвач на Адријана Алачки можат да бидат дел од новогодишното мени
Уживајте во цртаната магијата
Хороскоп за 2013 година
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Новогодишен прилог |