Брoj 2656  понеделник, 07 април 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Наука
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Двајца прободени во крвава тепачка

Четворица прилепчани, кои полицијата ги знае како трговци со дрога, учествувале во крвава тепачка, при што двајца од нив со сериозни повреди се пренесени во болница. Инцидентот се случил во саботата околу 5,40 часот кога Филип И. (23) со Д.К. (23) и В.С. (22) отишле дома кај Диме М. (33) на улицата „Борко Лопач“ во Прилеп. Го повикале да излезе, по што почнале да го тепаат. Диме успеал да се оттргне и да земе нож, со кој го пробол Филип во градите кој, иако повреден, успеал да го одземе ножот и да го рани Диме во грбот. (Г.А.)


Статијата е прочитана 871 пати.

Испрати коментар

Од: jasmina
Датум: 07.04.2008 21:31:12
taka site ke zavrsite

Најди! во Утрински
Хроника
Деветгодишното девојче било продавано во неколку ноќни клубови
Украдени два милиона денари од обложувалницата „Вил-Хил“
Полицијата демантира дека уапсила четирикратен убиец од Врање
На Пчиња фатени рибокрадци со 15 мрежи
Камион удри во автомобил, еден загинат и двајца повредени
Од златарница украдени 220.000 евра
Ја запалил куќата за да и' се одмазди на сопругата