Брoj 2814  петок, 17 октомври 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Македонија

Џамбо-плакати на Тоше осамнаа во Загреб

Дваесет и шест џамбо-плакати со ликот на Тоше, симболично во број на неговите години, вчера беа поставени низ Загреб, по иницијатива на фан-клубот на Тоше Проески во Хрватска. „Милиони срца, една молитва“ е запишано на плакатите со кои хрватската престолнина ја одбележува годишнината од смртта на македонскиот пејач


Статијата е прочитана 2648 пати.

Испрати коментар

Од: Ole - Skopje
Датум: 17.10.2008 02:12:43
Bravo za Hrvatite!!! Bravo i za Stbite i za SITE onie koj so tolkava pocit i ljubov go tretiraat nasiot sakan Tose. Denes bev vo Krusevo na grobot na Tose i vidov ogromna brojka na posetiteli od Hrvatska Srbija i od site strani na svetot. Navistina bese tazno no so ubavo cuvstvo koga ke gi vidis SITE narodi sploteni vo EDNA TAGA koja se narekuva TOSE. Fala im na SITE!!
Од: dimitar
Датум: 17.10.2008 10:39:06
Sekoja cest !
Од: DimoAgo
Датум: 17.10.2008 10:56:24
Ako vejce nabrojuvate narodi,nikako ne smeete da ne gi spomnete Bosancite,Crnogorcite pa i Slovencite koi sto maksimalno go sakaat i pocituvaat deloto na vecniot neprebol Tose Proeski.So drugi zborovi toj bese mega zvezda vo cela poranesna SFRJ.Neka ti e vecna slavata angelu Makedonski.
Од: macedon
Датум: 17.10.2008 11:08:40
bravo za site dobri dusi,za hrvatite,za srbite i site drugi nacionalnosti koj go pocituvaat ona za sto vredi da se zivee.toshe toa go pocituva,iako ne e na zemjata,toj e sonas.slusnete ja pesnata sto ja peat zaedno so kristijan,negoviot vnuk i ke sfatite zosto toshe e golem.
Од: nikola od pariz
Датум: 17.10.2008 12:41:48
Bez razlika sto sum tolku mnogu daleku ja cuvstvuvam ogromnata biolka i jas! ne mozam da prodolzam so sekojdnevnite obvrski bez da pomislam na Tose i na predhodniot den pred edna godina kako ja primiv teskata i tazna vest za zaginuvanjeto na Tose! SLAVA MU VOZNESUVAME I MIRNA MU DUSA!!! Tose pocivaj vo mir i bidi blagosloven za site dobri dela koi sto gi napravi na ovoj ZMZN SVET!!!! Socuvstvo do site koi go pocituvaat deloto i likot na Tose!!!! Osobena povit i socuvstvo do semejstvoto PROSKI!!!! Nikola KOLESKI
Од: ivana niš
Датум: 17.10.2008 13:20:13
i ja kažem bravo...bravo za sve koji na dostojanstven način čuvaju uspomenu na našeg Anđela...a jedno veliko hvala lično NJEMU jer stvoio je TOŠESLAVIJU...zemju ljubavi,poštovanja,nade,humanosti
Од: Eli
Датум: 17.10.2008 15:46:33
Јас сум дел од тој форум, во него има членови од цела бивша Југа, но и од Бугарија и сите на свој начин ја обележаа претешката година од загубата на Тоше, со билборди, со објави на некролози по весници, со палење свеќи на плоштадите...
Од: Firenze
Датум: 17.10.2008 19:12:51
Iskrena sucut obitelji Proeski za ogromni gubitak,za gubitak dragog im sina, a nama predragog pjevaca,humanitarca sa andjeoskim glasom i likom. Mili Toskica R.I.P

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Македонија
Плоштадот во Скопје потопен во солзи
Непресушна тага по Тоше
Балканските медиуми за годишнината од погибијата
Иконостасот за манастирот на Тоше ќе тргне за Крушево во април
Маратонците тргнаа во 6,20 часот од Нова Градишка
Ѕвездени моменти низ фотографии
За битолчани Тоше има само датум на раѓање