-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп

ОВЕН

Полни сте со енергија, а пред вас се многу нешта кои со леснотија ќе ги реализирате. Концентрирани сте на самите себеси, а задоволството го наоѓате во секој момент. Имате јасна цел, а и среќата е на ваша страна. Сменете го статусот во согласност со ситуацијата во која се наоѓате.БИК

Иако резултатите не се баш забележителни, не откажувајте се. Упорни сте, спремни за акција и со ентузијазам влегувате во сите потфати. Бидејќи подзаборавивте на спортот, добро би било малку да се потсетите. Размислувањата за странство се моментално без основа.БЛИЗНАЦИ

Се постигнувате благодарение на силната волја. Се наоѓате во фаза на борба за опстанок, која бара истрајност и јасна цел. Ако ја немате целта пред себе, мора под итно да си ја поставите. Поведете поголема сметка за сопствените слабости.РАК

Ве очекува исклучително дружење. Врските кои ги воспоставувате можат да бидат од големо значење за понатамошните случувања во вашиот живот. Не откажувајте се, зашто овојпат сте навистина во право.ЛАВ

Бидете внимателни и не дозволувајте некои убави можности да ви минат пред очи. Астрологијата има задача да ве посоветува, а не да ја предвиди вашата иднина, на која сте креатор ислучиво самите. Колку ќе ја искористите методичноста- зависи повторно од вас.ДЕВИЦА

Вам ви е барем лесно! Имате толку голема самодоверба, изгледате смирено и поседувате енормно количество на креативна енергија. Единствен проблем е што сте најпаметни, а тоа и' пречи на вашата околина. Лавовите се ваша идеална комбинација.ТЕРЕЗИЈА

Уживате во секој момент! Деновите ги започнувате со кафе и планови врзани со семејството. Во овој момент партнерот е тој кој е главен во домот и е одлична поддршка на блиските. Ако не сте свесни за овој факт, ќе си создадете непотребни проблеми.СКОРПИЈА

Скорпиите ја чувствуваат радоста на живеењето, лесно се приспособувате кон секоја ситуација и се' им е по волја. Од каде сето ова? Најверојатно го најдовте сопствениот мир или, пак, партнерот ви помогна подобро да се чувствувате. Штом ви е вам добро, добро им е и на луѓето околу вас.СТРЕЛЕЦ

Ќе решите некои парични проблеми, ќе множите и делите и на крајот ќе сфатите дека сте во позитивна нула. Доколку се нервирате, не сте во право, но најважно е дека не сте во минус. Иако приватниот живот ви е богат- желбата за повеќе пари доминира.ЈАРЕЦ

Ќе бидете поенергични и поимпулсивни од кога и да било претходно. Некој ве принудува на акција, но истовремено и ве тестира. Пожелно е да реагирате промислено во наредните денови и да одбегнувате носење на брзоплети одлуки.ВОДОЛИЈА

Не сте расположени. Сакате удобност, се повлекувате во својот свет и станувате мистерија за останатиот свет. Ако негативно му пристапувате на животот, ќе привлечете и такви настани. Затоа, треба да се наоружате со оптимизам.РИБИ

Подготвени сте несебично да им помогнете на луѓето околу вас, но некој ја саботира вашата мисија. Ќе се побуните против факторите кои ве ограничуваат. Ја сакате слободата и се' што постигнувате го правите исклучиво со сопствен труд.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 12°C

Вторник
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 11 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Првите олимпијци пристигнуваат денеска во Лондон
На аеродромот Хитроу пристигнуваат првите 335 спортисти и нивните тренери, меѓу кои се наоѓаат олимпијци од САД, Канада,...
Лондон ја почна борбата против допингот
Анти-допинг центарот на ОИ ќе тестира 6.000 спортисти плус сите освојувачи на медали, се' до деветти септември...
Киднапиран претседателот на „Олимпискиот комитет“
Креветите во Олимпиското село долги само 172 см
Игри со 5.000 допинг-тестови и 150.000 кондоми
Темната страна на Олимписките игри

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |