Број 2814  петок, 17 октомври 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хороскоп
Дневен хороскопОвен

Дојдовте до заклучок дека не вреди да се нервирате. Ги откажувате сите стари обврски со надеж дека набрзо ќе добиете нова. Ќе бидете во ситуација да анализирате туѓи проблеми. Тоа нема тешко да ви падне, на тој начин ќе ги потиснете своите.Бик

Конечно почнавте да преминувате од зборови на дела. Соработниците безрезервно ви веруваат, а имаат и причина за тоа. Планирате да контактирате со странство, сонувате за далечни предели. Оптимисти сте и одлично се справувате со проблемите.Близнаци

Крајно време е да почнете да се занимавате со нешто креативно. Почневте многу да заборавате, направете список и придржувајте се до него. Заморот е последица на напорниот период што го имавте, затоа и одлуката за одмор е исправна. Ако сакате да имате мир, исклучете го телефонот.Рак

Работите не одат онака како што сте испланирале. На момент заборавете на неуспехот и препуштете се на ситните радости. Партнерот ви е многу битен, но мора да бидете и многу трпеливи. Насочете се кон пријателите и рекреирајте се.Лав

Постојано некаде брзате, но тоа не ви пречи бидејќи сте во добра форма. Финансиската ситуација се подобрува, па затоа и размислувате за летување. Партнерот повремено ве излудува, а и вие него. Наскоро следува промена на квалитетот на врската, и тоа на подобро.Девица

Во прв план ви е работата за која пресудна е комуникацијата. Премногу очекувате од работата, а и ќе успеете бидејќи разработивте се до детали. Ќе добиете радосна вест или писмо. Во мислите сте со саканото лице. Потрудете се да го шармирате партнерот.Терезија

И покрај тоа што многу очекувате од наредните случувања, можни се разочарувања. Работата и парите може да задоцнат, но не по ваша вина. Попасивни сте од обично, но тоа воопшто не ви пречи, бидејќи сте насочени кон партнерот. Некои од вас се во тајна врска, бидете внимателни.Скорпија

Моментално не сте способни да донесувате битни одлуки, затоа потрудете се да одложите се' што е во таа насока. Потрудете се да бидете трпеливи и да го почекате вистинскиот момент. Извлечете порака од моменталната ситуација ако сакате да ја пребродите кризата.Стрелец

Искористете го моментот, бидејќи со одлучна акција ќе ги решите проблемите. Поделени сте помеѓу желбата и фантазијата. Не ви е лесно, но мора да бидете трпеливи. Успевате да го остварите тоа што сте го наумиле, бидејќи не се откажувате лесно. Насочете се на здравјето.Јарец

Потрудете се да се занимавате со убави работи. Ќе успеете само ако сте трпеливи и со ладна глава. Слободните моменти се идеални за љубов и уживање. Со пријателите долго не сте се виделе, контактирајте и освежете го дружењето. Некој се труди да ве изнервира, бидете цврсти.Водолија

Денот го поминувате лудо и незаборавно. Се' се одвива спонтано, а вие подготвено ги прифаќате предизвиците. Работата е во втор план, не пред емоциите и страстите. П��ртнерот ќе ве изненади, размислувајте трезвено и најдете компромисно решение.Риби

Доколку сте решени да се занимавте со бизнис, бидете трпеливи. Резултатите ќе бидат видливи до крајот на летото, но дотогаш немојте да седите со скрстени раце. Посветете повеќе внимание на изгледот. Очекувајте нешто ново на љубовен план, но не препуштајте се премногу.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ