Број 3045  сабота, 25 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Весна Ацевска наградена со „Браќа Миладиновци“

Советот на СВП ја награди поетесата за книгата „Столисник“
Концерт на гитаристот Џорџ Бенсон и филмска музика на „Охридско лето“

Бенсон ќе настапи во Античкиот театар. Во текот на својата долга кариера сними 60 албуми
Филмови од „Астерфест“ и изложба на Јанешлиева на „Скопско лето

Во Кинотеката на Македонија вечерва ќе се прикажат документарниот филм „Нагоре“ и кусиот игран филм „Птички“
„Троил и Кресида“ со помали димензии од очекуваното

Театарскиот мегапроект премиерно ќе се одржи во Скопје, па во Битола, но не на плоштадите како што беше најавено
За маалските и за политичките тегобности

Завчера се одржа промоција на новата книга на Владимир Плавевски - „Цена од Ново маало“
„Мај спејс“ - музичка мека за постари „деца“

„Мај спејс“ сега можеби е најдобро место да се најде бесплатна музика на Интернет
Холандскиот филмски фестивал во Охрид завршува в недела

Откриени две нови дела на Моцарт

Најди! во Утрински