Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Серија земјотреси во југозападна Македонија

Најсилниот од овие земјотреси се случи во 12 часот и 59 минути и е почувствуван во населените места во епицентралното подрачје со интензитет од 6 степ...

Најавен топлотен бран за утре со ниво алерт 1

Потребно e, се посочува во соопштението, да се превземат акциите од Здравствениот акционен план за фаза 1...

Петта титула за Серена Вилијамс на Вимблдон

Помладата од сестрите Вилијамс во денешното финале ја совлада полската тенисерка Ра��ванска со 6-1, 5-7, 6-2...

Вести
Ѓорѓиев: Македонија не сака вештачки дебати со Грција за името
Новиот портпаролот на македонската Влада на прес-конференција по повод актуелности поврзани со македонско-грчките односи
Кој да му ја надомести штетата на професорот?
На Јордан Илиоски му следува надомест и на материјална, но и нематеријална штета...
Милошоски и прости 15.000 евра на Костова
„Не барам пари, моралната правда е задоволена“, изјави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ...
(ФОТО) Пет нови тезги на плоштадот „Македонија“
Георгиевски за БНТ: Да се викаме Северна Македонија
Приведен скопјанец осомничен за обид за убиство на две лица
Убиена брачна двојка српски бегалци на Косово
Петнаесет Руси загинаа во сообраќајка во Украина
Ја силувал 16-годишната другарка на ќерка му
Во Лондон отворена највисоката зграда во Европа
Тепачка во кафулето „Стоби”, летале чаши и пепелници
Билансот на поплавите во Русија е 99 жртви
Македонска пита на насловната страница на „Вашингтон пост“
Вонредниот воз за „Пиво фест“ ќе сообраќа на 14 и 15 јули
Повредени работници, возачот во бегство
 
Магазин
„Дјуран Дјуран“ пред скопските шмизли
Влијанието на „Дјуран Дјуран“ во градењето на вкусот, од музички до моден врз некогашните „скопски шмизли“ беше неспорно и за чудо незабаранувано од родителите
Смрт на човекот на Балкан
Втората половина на фестивалот во Карлови Вари во знакот на Тед Солонц и филмовите од регионот...
Нови локации и знаме за 51. „Струшки вечери на поезијата“
„Се осмислуваат сите програмски содржини од сценографски аспект, а во тек е изготвувањето на комплетно сценарио“, вели д...
„Големиот инквизитор“ на Питер Брук утревечер во Скопје
Претставата е работена според делото „Браќа Карамазови“ на Достоевски, во адаптација на Мари Хелен Естеин. Автор на диза...
Почна снимањето на филмот „Подиграфка” на режисерот Горан Тречовски
Спорт
Олимпијадата остана сон и за кошаркарите
Нашите кошаркари во тукушто завршениот меч беа поразени од Доминиканска Република со 86:76
Петта титула за Серена Вилијамс на Вимблдон
Помладата од сестрите Вилијамс во денешното финале ја совлада полската тенисерка Радванска со 6-1, 5-7, 6-2...
Литванија последен полуфиналист во Каракас
Литванците рано утринава по македонско време ја победија селекцијата на Порторико со 76:72...
Федерер и Мареј во финалето на Вимблдон
Роже Федерер и Енди Мареј ќе играат во финалето на Вимблдон откако денеска во полуфиналните дуели ги совладаа Новак Ѓоко...
Доколку мине, тешка група за Металург во ЛШ
 

Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО ВЕСТ) Џамија - супермаркет
Од недела над 40 степени и многу висок УВ индекс
Во Македонија од недела под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка ќе биде претежно сончево и многу топ...
(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3919, 02.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника ��оментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Економијата во длабока анемија
Владата не размислува за нов пакет антикризни мерки, стопанството бара да се забрза со кредитите од Европската инвестициска банка. Поради европската криза, нарачките од странство се намалени за речиси 20-30 отсто во однос на првиот квартал, па поради помалиот обем на работа компаниите најавуваат откази за вработените
Прав и пепел крај Стара железничка станица
За трговски центар се збриша дел од белегот на Скопје
Книга за пресметка со ВМРО-ДПМНЕ
Љупчо Георгиевски на промоцијата на автобиографската книга „Тоа сум јас“ го нарече премиерот боксер кој сака да спарингува само со вреќа затоа што таа не знае да зборува
(ИНТЕРВЈУ) Треба да ја следиме визијата на големите уметници
„Сакав да глумам во ’Соба со пијано‘, а сакав и повторно да го видам Скопје, откако пред три децении бев како турист“, вели британскиот режисер Тони Палмер
Писмо на основачи на ВМРО-ДПМНЕ
Бранко и Љупчо се стари пријатели
Груевски: Бранко да каже кој е Черчил, а кој Сталин
Груевски вчера во Тетово ја предаде во употреба новоизградената спортска сала во дворот на училиштето „Ѓоце Стојчевски“
Кризата во градежништвото нема да го намали квадратот
Државата мора да го поддржи секторот преку редовно исплаќање на долговите кон стопанството и со инвестирање во инфраструктура
Доаѓа африканско лето
Од денеска, па до недела ќе биде најтопло досега, доаѓа африканско лето со пеколни жештини. Температурата ќе се зголемува секојдневно за 2-3 степени.
Интервју - Витезите хуманитарци од Малтешкиот ред
Павел Гјерински, амбасадор на Малтешкиот ред во Македонија
СДСМ: Шест години лажни реформи и лажен патриотизам
На митингот во Прилеп Бранко Црвенковски изјави дека премиерот Никола Груевски ќе останел сам на политичката сцена
Хелен Мирен: Колку режисерки има денес
Британската актерка, која во Карлови Вари доби почесна награда, го наметна прашањето за жената во филмот
Непознатата тивка половина на Самарас
Георгија Самарас, сопруга на новиот грчки премиер, ужива почит во грчката јавност како многу мила и дискретна личност, помалку спротивна на експонираниот Самарас
Бракот пукна под саентолошките стеги и правила
Том Круз е најпознатиот холивудски саентолог. Кејти Холмс паѓала во депресија поради начинот на живот на Том, кој и' бил наметнат
Препорачано од уредникот
Репортажа - Луксембург од 9 до 18 часот
Најмалата земја на Европската унија е една од најбогатите, со просечна плата од 3.200 евра
Рударите од „Саса“ го бранат синдикалниот лидер
Триста рудари застанаа во одбрана на Сашо Јованов, чија смена ја посакувало раководството на рудникот

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Сакам да создавам, а не да поседувам
„Во принцип не сакам да се врзувам за предметите“, почнува приказната во прво лице еднина за личните и (не)обични предмети во животот на актерката Билјана Беличанец-Алексиќ
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Омар Ашпур
Меридијани
Лилија Шевцова
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |