Број 3038  петок, 17 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Уметниците во дворот на „Света Софија“. Парите се поважни

Црквата и Министерството за култура со спротивни тврдења за забраната на концерти во охридскиот храм
Гран-при за Славе Ѓорго Димоски во Романија

Во конкуренција од дваесетина поети од Европа, Димоски ја доби наградата за своето целокупно поетско творештво
Фантастичен спој на новото и старото време во Карлови Вари

Филмовите за Кадифената револуција и „Музичката одисеја“ се претворија во сведоци на минатото и на сегашноста
Голем успех на македонската пијанистка Ирина Наумовска во Луцерн

Изложба „Крапино 2008“ во Велес
Музејската дејност е деградирана

„Kamerata Tirana“ и „Австралија“ на „Скопско лето“

Најди! во Утрински