Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Македонија и Казахстан имаат заеднички интерес за економска соработка

Mакедонскиот претседател Ѓорѓе Иванов денеска во Астана се сретна претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбаев...

Доаѓа африканско лето

Од денеска, па до недела ќе биде најтопло досега, доаѓа африканско лето со пеколни жештини. Температурата ќе се зголемува секојдневно за 2-3 степени....

Почнува операцијата „Лондон“

Македонските кошаркари вечерва (23,30 ч.) во Каракас го играат првиот меч во квалифика��иите за ОИ 2012 против Ангола...

Вести
Прав и пепел крај Стара железничка станица
За трговски центар се збриша дел од белегот на Скопје
Доаѓа африканско лето
Од денеска, па до недела ќе биде најтопло досега, доаѓа африканско лето со пеколни жештини. Температурата ќе се зголемув...
Трифун Костовски размислува да формира партија
Поранешниот градоначалник на Скопје изјави во интервју за неделникот „Граѓански“...
Пожарите во близина на Валенсија излегоа од контрола
Изгорe зградата на театарот во Врање
Почнува изградбата на фабриката „Кромберг и Шуберт“ во Битола
Најмалку 17 лица загинаа во напад врз цркви во Кенија
Маж во полициска униформа уби тројца војници на НАТО во Авганистан
Моторциклист падна во канал и загина
Нафтата под 84 долари, спласнува еуфоријата околу планот на ЕУ
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Треба да ја следиме визијата на големите уметници
„Сакав да глумам во ’Соба со пијано‘, а сакав и повторно да го видам Скопје, откако пред три децении бев како турист“, вели британскиот режисер Тони Палмер
Заврши снимањето на „Соба со пијано“
Кино проекцијата на филмот се очекува следната година...
Награда за „Волшебна Македонија“ во Лече
Во конкуренција од 313 филмови од 51 земјa од целиот свет, македонскиот филм предизвика особено внимение...
Изложба на ликовни автори од Македонија во Софија
Во галерискиот простор на Културно-информативниот Центар на Република Македонија во Софија вечер ќе биде отворена ликовн...
Отворен петтиот Фестивал на француски филм во Охрид
Со проекцијата на историскиот филм „Збогување со кралицата“ на режисерот Беноа Жако и во присуство на сценаристот Жан Ту...
Спорт
(ЕП 2012) Шпанија освои историска титула!
Шпанија ја совлада Италија со 4:0 во финалето на ЕУРО 2012 и стана првата репрезентација која ја одбранила европската титула
Почнува операцијата „Лондон“
Македонските кошаркари вечерва (23,30 ч.) во Каракас го играат првиот меч во квалификациите за ОИ 2012 против Ангола...
Перо Антиќ, сепак, со капитенската лента
Перо Антиќ останува капитен на македонската кошаркарска репрезентација и на Олимпискиот квалификациски турнир во Венецуе...
Блејк подобар од Болт и на 200 м!
По победата над светскиот рекордер на 100 м, неговиот тренинг-партнер побрз за три стотинки и на двојно подолгата патека...
(ЕП 2012) Голови, тактика и „тика-така“...
Различноста, во повеќе аспекти, го одвои собирот во Полска и во Украина од минатите шампионати...
(ЕП 2012) Европското фудбалско првенство во 2020 низ цела Европа
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 32°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Нашата кинематографија ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели Владимир Блажевски, режисер и сценарист...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3918, 30.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Создаваме накит инспирирани од природата
Леа Милинковиќ и Катерина Димитровска сакаат да патуваат, а изработуваат накит со макраме и кроше-техника...
Добрите резултати се мојот најголем мотив
„И ФК ’Вардар’ и репрезентација на Македонија ми се атрактивен предизвик. Кога би добил сериозна понуда, не би размислув...
Сакам да создавам, а не да поседувам
„Во принцип не сакам да се врзувам за предметите“, почнува приказната во прво лице еднина за личните и (не)обични предме...
Сите го користат Фејсбук, но никој не го сака
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |