Број 3043  четврток, 23 јули 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

Ставрески порачал - сите на штедење

Политички пазар за МВР ќе го пречека Оли Рен

Се тврди дека ВМРО-ДПМНЕ добива целосна контрола на УБК, а ДУИ повеќе раководни позиции во МВР
На референдум со стар избирачки список

Владино тело подготвува методологија за прочистување на тефтерот со гласачи
Сега и слободата на говорот станува услов за ЕУ

Во сите области генерално ќе се регистрира некаков прогрес, остануваат многу отворени прашања
Од денес почнуваат тропски горештини до 41 степен

Tемпературите највисоки од почетокот на летото, a УВ-индексот на сончево зрачење ќе биде 9
Две параглајдерски несреќи во Охрид
Пијани жени направиле инцидент на патарина
Го испрскал со бензин и го запалил
Македонија изолиран остров и во енергетиката
Италијанската тајна на креветот на Путин
Најди! во Утрински
Анкета
Дали бевте на одмор во Грција:
да
не
Вкупно 5507 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Гордана Дувњак
Поглед
Горан Адамовски
Мислења
Назми Малиќи

Ликот на Богородица на дрво во Чашка

  

Втора страница
Германија оди кон референдум за проширувањето
Србија и Македонија сакаат поскоро во Европa
Verbatim
Полициска правда
Карикатура
На прво место
Ставрески порачал - сите на штедење
Сега и слободата на говорот станува услов за преговори за ЕУ
Пратениците ќе се варат до септември
Политика
Политички пазар за МВР ќе го пречека Оли Рен
Полемика за реформа на кривичното законодавство
МАТ ја обвини АЦВ за двојни аршини
На референдум со стар избирачки список
Интелектуалци од Македонија во српско четничко движење?
Нетолерантните балкански пријатели на ЕУ
Македонија
Од денес почнуваат тропски горештини до 41 степен
Позитивната листа проширена со 17 лека
Ликот на Богородица на исечено дрво во Чашка
Безимени гробови за социјални случаи во Битола
Економија
Бен Бернанке- Економијата се стабилизира
„Алкалоид“ ќе гради фабрика во Белград
Компаниите немаат пари - бараат свеж капитал
Македонија изолиран остров и во енергетиката
За над 20 отсто намалени приходите од туризмот во Грција
Фармерите бараат со па��и од ребалансот да се рестартира „Сведмилк“
Бугарија ќе го откаже Бургас-Александрополис
Просечната нето-плата во Хрватска во мај 730 евра
Хроника
Две параглајдерски несреќи во Охрид
Живот без идентитет во БиХ на тинејџерка од Куманово
Пијани жени направиле инцидент на патарина
Го испрскал со бензин и го запалил
Возач загина во судир со камион
Случајно рането момче во парк
Едиторијал
Евтина злоупотреба на Тарчуловски
Анализа
Мислења
Укинувањето на визите и печалбарски перспективи
Скопје
Гаражите во Аеродром претворени во магацини
Еднонасочноста за градските власти не е решение за метежот
Продолжува сечата на тополи на „Гологанов“
Обнова на тротоарите на два моста
Фекална канализација во Горно Лисиче
Забава
Јавно извинување за инцидентот со Ријана
Лага е дека сум го тепал Мајкл
Писма
Крушево е избришано од географската карта
Винска култура, вински туризам
Свет
Италијанската тајна на креветот на Путин
Британските ториевци против Тони Блер како претседател на ЕУ
Џон Мекејн користел неплатен спот во престедателската кампања
Тепачка во јужнокорејскиот парламент
Клинтон- САД се враќаат на Блискиот Исток
Делегација од Шпанија во Гибралтар
Ердоган- Турција сака надминување на курдскиот проблем
Крадец на прототип на ај-фон изврши самоубиство
Култура
Мал драмски театар поканет на „Екс понто“, МЕСС и НЕТА
Кабаре и завршен концерт од пијано-семинар на „Охридско лето“
Преспа е прекрасна зен-градина
„Мерење на светот“ - нов роман од „Или-или“
Промоција на книгата „Цена од Ново Маало“ на „Скопско лето“
Од суров талент до најголем виртуоз
Спорт
За Астралоза 16. етапа, без промени на врвот
О’Нил против Фелпс, Серена и Де ла Хоја
Работнички ќе го урива Крусејдерс со тројца напаѓачи
Заврши европската приказна за Македонија ЃП
Милано на „излет“ во Копривица
Фудбалски вести