Брoj 2656  понеделник, 07 април 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Наука
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Од златарница украдени 220.000 евра

Околу 220.000 евра изнесува вкупниот плен што крадци го однеле од златарницата „Украс“ на улицата „Борче Јовановски“ во Гостивар. Кражбата се случила ноќта спроти саботата кога арамиите ја провалиле влезната врата, а потоа ја скршиле металната каса и оттаму одзеле 15 килограми златен накит и монети, како и 2.000 евра. Сопственикот на дуќанот Е.Б. (45) ја проценил штетата на 220.000 евра. Полицијата трага по сторителите. (Г.А.)


Статијата е прочитана 594 пати.

Испрати коментар

Од: bekim
Датум: 07.04.2008 17:23:23
sto da se kaze za ova osven deka ne e dobro

Најди! во Утрински
Хроника
Деветгодишното девојче било продавано во неколку ноќни клубови
Украдени два милиона денари од обложувалницата „Вил-Хил“
Полицијата демантира дека уапсила четирикратен убиец од Врање
На Пчиња фатени рибокрадци со 15 мрежи
Камион удри во автомобил, еден загинат и двајца повредени
Ја запалил куќата за да и' се одмазди на сопругата
Двајца прободени во крвава тепачка