Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ВИДЕО) Измамник земал пари од граѓани лажејќи дека работи во Влада

Полицијата го приведе измамникот од Свети Николе кој се претставувал како владин функционер...

Казнети 83 фирми со забрана за работа на отворен простор

Министерот Ристовски најави дека ако се утврди непочитување на забраните, ќе следуваат и прекршочни пријави од трета категорија...

Уште две затворски казни за оружје во случајот „Монструм“

Станува збор за обвинетите Назиф Мемети и Асани Рахман кои беа осу��ени на три, односно 3,6 години затвор...

Вести
(ФОТО) МПМ добитник на награда за филантропија
Во име на вработените на Медиа Принт Македонија наградата ја прими Виктор Доневски, извршен директор во компанијата
Достапни нови 10,7 милиони евра за македонските компании
Овие пари имаат цел да ја подобрат ликвидноста и конкуреноста на македонските компании на странскиот...
Владата препорачува работно време од 7 до 15 часот
Владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев на денешната прес-конференција информираше дека оваа мерка засега е предвидено да...
ДОМ: Природата ја казнува ароганцијата на капиталот
(ФОТО) Изгоре магацин на „Агроплод“ во Ресен
Вкупно 54 станбени објекти ќе ги обноват фасадите
Стапува во сила забраната за движење на скутерите
Пoради поплавите во Кина евакуирани 200.000 луѓе
Басеску ја обвини владејачката партија за тоталитаризам
Се самоуби сопственикот на рестораните „Кај Злате“
Тодоровиќ: Ѕидот на Водно беше нестручно изведен
Арифи: Дијалогот на високо ниво ќе го раздвижи и граѓанскиот сектор
Изгоре борова шума во Осломеј
Од сабота сезонски воз до Солун
Можни катастрофални промени на времето
„Пежо-Цитроен“ ќе укине 8.000 работни места
Ратко Младиќ пренесен во болница
Шестмина алпинисти загинаа на Монблан
 
Магазин
„Ромео и Јулија“ го отвора 52. „Охридско лето“
На сцената на „Античкиот театар“, голема уметничка екипа од Македонија и Русија, вечерва ќе ја изведе претставата од Шекспир во режија на Дејан Пројковски
Почнува 13. Егзит фестивал
Фестивалот се очекува да го посетат меѓу 150.000 и 200.000 лица од целиот свет...
Среќен 50. роденден „РОЛИНГ СТОУНС“!
„Стоунси“ не се појавиле заедно во јавност четири години, но денеска, на денот на нивната прва свирка, Мик Џегер, Кит Ри...
Кејти Холмс се врати под закрила на католичката црква
Кејти пред пет години почнала да ги проучува учењата на скиентолошката црква под влијание на Том Круз, иако е воспитуван...
Во Израел пронајдено древно богатство вредно половина милион долари
Археолозите пронашле ќуп со злато во близина на националниот парк Аполонија закопан за време на Крстоносните војни...
На пеколни жештини, Пивофест разладува
Швеѓанец бил милијардер два часа
Спорт
ФИФА призна корупција, Авеланж и Тешеира примале поткуп
Според документите, Авеланж има примено 1,5 милиони швајцарски франци, додека членот на Извршниот комитет Тешеира, делегат на бразилската фудбалска федерација, примил 12,7 милиони франци
Ибрахимовиќ и Силва во ПСЖ за 65 милиони евра?!
Напаѓачот на Милан се согласил, па останува да се договорат личните услови со фудбалерите...
Рашар Луис во Мајами, Грифин останува во Клиперси
Довчерашниот крилен играч на Вашингтон потпиша двегодишен договор со „жешките“, а финансиските детали во него засега не ...
Металург пред успех за клупската историја
Во првиот натпревар „железарци“ не успеаја да остварат резултат со кој ќе си обезбедат мирен реванш, иако и постигнатите...
На скијачката Захробска и е отстранет тумор на хипофизата
По отстранувањето на бенигнен тумор на хипофизата Захробска се чувствува добро...
Подобри од Австрија на ЕП за мали земји
 

Најнови вести
Време
Скопје, 34°C

Ведро

Четврток
Делумно облачно
Макс: 38°C, Мин: 17°C

Петок
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Сузан Сарандон: Се уште сум хипи-девојка
Моите синови десет години не ги гледаат моите филмови и немаат интере�� за тоа, ни изјави холивудската актерка во Карлови Вари
(ФОТО) Го истетовираа Тодор Александров
На околната ограда со црн спреј е напишано „Грујо носи си го“, а петметарската бронзена скулптура е испрскана со бела бо...
(ФОТО) Награден стрипот „Волшебното катче на Цане“ на Тхе Мичо
Еден од најдобрите македонски стрип цртачи, беше награден со специјалната награда во чест на Миодраг Величковиќ – Мивел,...
(ФОТО) Кавадарчанец освои бронза на натпревар за генијалци
Ѓорѓи Шемов се натпреваруваше со научен труд од областа на заштитата на животната средина...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3927, 11.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Тревога за топлотен бран во 10 града. Казни за работа на плус 40
Топлотниот аларм е вклучен за Скопје, Куманово, Свети Николе, Велес, Штип, Струмица, Радовиш, Кавадарци, Демир Капија и Гевгелија, кои се зафатени со топлиот бран. Министерството за труд и социјала на 25 фирми им изрече забрани за работа на отворено, бидејќи не ги почитувале препораките
Ексклузивно - Сузан Сарандон: Се' уште сум хипи-девојка
Моите синови десет години не ги гледаат моите филмови и немаат интерес за тоа, ни изјави холивудската актерка во Карлови Вари
Јадранската бајка за МЗТ почнува во Загреб
Цибона е првиот ривал на „металците“ во дебитантскиот настап во регионалната АБА-лига
Дојдоа евтините кредити, на потег се фирмите
Поволните заеми од 100 милиони евра, заедно со капиталните инвестиции од буџетот, се клучни во битката против кризата
Заврши пријателството со солунскиот градоначалник
Крушевчанецот по раѓање Јанис Бутарис кој во Македонија е доживуван како умерен грчки политичар, ја напушти досегашната реторика
Антикорупциската се занимава само со опозицијата
Жешка и еднонасочна собраниска расправа за улогата на Комисијата за спречување корупција. СДСМ ги обвини антикорупционерите дека се владина филијала
Вртоглавица и забрзан пулс - први знаци на топлотен удар
Временските услови многу влијаат врз психичкото и физичкото здравје
Препорачано од уредникот
Франсоа Оланд допатува во Лондон
Првата средба на новиот француски претседател со Дејвид Камерон се одвива во време на заладени односи
По 3.000 евра за сопствен бизнис и вработување
За оваа мерка на Владата се издвоени 1,6 милиони евра од буџетот, а се очекуваат 550 нови работни места

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Австрија и Словачка ќе лобираат за преговори
По седум години кандидатски статус, време е по препораките на Европската комисија да се преземат следните чекори, порачаа Шпинделегер и Лајчак
Реплики
Соња Крамарска
Едиторијал
Сања Наумовска
Поглед
Гојко Ефтоски
Мислења
Нано Ружин
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |