Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Попоски од Оланд побарал поддршка за датум за преговори

Шефот на македонската дипломатија учествува на 14. Самит на Франкофонијата што се одржува во Киншаса...

Одбраната на „Телеком“ ја спори надлежноста на американските судови

Одбраната на тројцата обвинети побарала судот да го отфрли случајот на тужителот, американската Комисија за хартии од вредност СЕЦ...

Бесими - Препораката на ЕУ за преговори е порака спорот да се реши

Македонскиот министер за одбрана по неговите средби во Вашингтон...

Вести
Македонскиот одговор на грчкиот меморандум во декември
Колку е рана „раната фаза „ на Штефан Филе?
Одбраната на „Телеком“ ја спори надлежноста на американските судови
Одбраната на тројцата обвинети побарала судот да го отфрли случајот на тужителот, американската Комисија за хартии од вр...
Бесими: Препораката на ЕУ за преговори е порака спорот да се реши
Македонскиот министер за одбрана по неговите средби во Вашингтон...
„Топлификација“ ќе грее од понеделник
Грејната сезона почнува со многу проблеми и револт кај корисниците...
Медиумите да не бидат донатори во изборните кампањи
„Окта“ и македонските банки меѓу најдобрите 100
Во Скопје поставен споменик на Хасан Приштина
Производителите на јаболка задоволни од откупот и пласманот
Истрелани куршуми во штабот на Обама во Денвер
Попоски на 14. Самит на Франкофонијата во Киншаса
СДСМ: Владата да признае дека економскиот дел од извештајот е негативен
САД под закана од „кибернетски Перл Харбор“
Од четврток директни летови од Скопје за Дубаи
Ристовски: ЕК констатира напредок во областите труд и социјала
Промовирана текстилна лабораторија на Технолошкиот факултет
Осудениот за убиството во „Биг фиш“ наскоро на слобода?
На Деве Баир запленет хероин од милион евра
Новиот заем од 250 милиони евра се' поизвесен
 
Магазин
(ФОТО) На Скопје му треба катализатор за развивање на креативната мисла
Учесниците на „Скопска недела на архитектура“ поттикнуваат создавање подлога за подобра комуникација меѓу архитектите и пошироката јавност
Молитвено чествување за Тоше Проески
Во чест на петгодишнината од загинувањето на големиот уметник и хуманист Тоше Проески, утре покрај Феудалната кула до До...
Во Велес отворен 10. Меѓународен салон на стрип
Првата награда „Златен стрип‘‘ му беше доделена на Стеван Субиќ од Србија за стрипот „Трагови‘‘...
Принцезата Дијана убиена во возилото на брза помош
Магазинот „Глоуб“ тврди дека има докази кои ја потврдуваат тезата за убиство и кои еднаш и засекогаш ќе ја реши „мистери...
Прилепскиот театар подготвува премиера од Шекспир
„Од влакно ортома“ („Многу врева за ништо“) во режија на српската режисерка, Ива Милошевиќ ќе биде одиграна кон крајот н...
Спорт
(ФОТО) Наивен пораз на Македонија од Хрватска
Ракитиќ со гол од 40 метри во второто полувреме им донесе голема победа на Хрватите (2:1) на „Филип Втори“
Вардар Про убедлив во ЕХФ Купот
Црвено-црните во салата СРЦ Кале, во Скопје ја победија чешката екипа Ловосице со 36:19 (17:10)...
Мареј против Ѓоковиќ за тронот во Шангај
Србинот во полуфиналето го совлада Бердих со 6:3, 6:4, а Британецот беше поуспешен од светскиот рекет број еден Федерер ...
Вебер ја освои пол позицијата во Кореја
Ова за него е десетта пол позиција во кариерата, а имаше подобро време од својот клупски колега Себастијан Фетел, кој ќе...
Селекторот Јаневски го призна поразот
Тој им се заблагодари на навивачите за одличната атмосфера, и како што рече, жали поради тоа што неговите избраници не и...
МЗТ бара полна сала за нова победа
 

Најнови вести
Време
Скопје, 14°C

Обилни врнежи

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 26°C, Мин: 11°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (24)
Обидот за отцепување на Хрватска. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Се надевам дека Загор ќе биде бесмртен
Мауро Лоренти, цртачот на стрип-ликот Загор е гостин на актуелниот „Стрип-салон“ во Велес...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4005, 13.10.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Расте бројот на гневните од азилантите
Сега и сојузниот министер Хан-Петар Фридрих бара проверка на визните слободи за граѓаните од Македонија и од Србија. Според вицепремиерката Теута Арифи, сепак, нема официјална најава дека ќе се преиспитува безвизниот режим од Брисел
Откриен гробот на Александар Четврти
Дали е откриена кралската гробница на Роксана, сопругата на Алексадар Велики, и на нејзиниот малолетен син кој го носел истото име
Фоторетровизор
Ипокрај тоа што неделава помина во исчекување на главна споредна работа на светот - фудбалот, во случајот помеѓу Македонија и Хрватска, ќе ги споменеме и интересните настани надвор од спортот.
И принцот Лека Зогу му се поклони на Хасан Приштина
Внукот на албанскиот крал присуствуваше на академијата во Скопје и имаше средби со врвот на ДУИ
Два јавачи на апокалипсата слепило - глауком и дијабетична ретинопатија
Глаукомот е болест со карактеристичен наод: покачен интраокуларен притисок или популарно очен притисок
„Топлификација“ ќе грее од понеделник
Грејната сезона почнува со многу проблеми и револт кај корисниците
Поткупот царува во образованието и во спортот
Истражувањето е спроведено по телефон и со него се опфатени 1.080 испитаници
Некои работи имаат душа на поинаков начин
Кога минатата пролетна сезона првпат претстави своја колекција на шоурум на Модната недела во Париз, Секирарски искрено признава како во еден момент се почувствувал дека 20 години „си играл мода“
На ручек во ресторан „Куќа“ - Мезалаци и гурманлаци во ордевер-салата
Мезето од ајвар, пинџур, макало, ролувани и похувани тиквички, пиперки полнети со урда..., сето тоа може да биде ручек со национални карактеристики
Препорачано од уредникот
Прашањето за бранителите секој го чита по свое
Македонските политичари сметаат дека EK бара да се реши само статусот на бранителите, а Албанците тврдат дека се бараат исти права и за припадниците на ОНА
Новиот заем од 250 милиони евра се' поизвесен
Од Светска банка се очекува директна буџетска поддршка од 50 милиони долари, како и гаранцијата за средства што Македонија треба да ги добие од деловните банки, во висина од 200 милиони евра

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Шлаканица од Брисел за корупцијата
Европската комисија во последниот извештај ја посочува корупцијата како еден од најгорливите проблеми во земјава
Реплики
Соња Крамарска
Едиторијал
Мирче Јовановски
Поглед
Наум Котевски
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |