Број 3047  вторник, 28 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хороскоп

Овен

Во добро расположение сте, иако немате причина за тоа. Планирате патување од кое многу очекувате. Бидејќи, сепак, мора да се одложи тоа, вооружете се со трпение. Планетите укажуваат дека денот е поволен за пишување. Искористете го тоа.Бик

За наглиот оптимизам и самоувереност заблагодарете му се на партнерот кој ве подржува во се'. Наредните дена ќе блескате на сите полиња. Важно е да знаете што сакате, а планетите ви помагаат да истраете. Треба да го одбегнете себичното и диктаторското однесување спрема околината.Близнаци

Во наредните дена парите, едноставно, се убави за вас. Бидејќи сакате да уживате во убави и луксузни нешта, ќе се обидете да си ги дозволите. Не сте личност која чека парите да и' паднат од небо. Активно се трудите да ги заработите, но важно е да научите да ги делите работите со другите.Рак

Ќе бидете во ситуација некому да направите услуга, а таа улога тешко ќе ви падне. Доколку не сте задоволни, знајте дека сами сте си најголем непријател. Ако не знаете да го осмислите животот, размислувајте во таа насока. Не е пожелно да се оптоварувате со ситници, бидејќи сте склони кон психосоматски болести.Лав

Извесно време ќе се најдете во ситуација да се занимавате исклучиво со лични работи. Бидејќи околината ви помага, успехот е загарантиран. Размислувајте за нови начини како да го решите проблемот со партнерот. Тој почнал да се повлекува и да станува имун на вашите сонувачки погледи.Девица

По кратки паузи и емотивни лутања, повторно почнавте нормално да функционирате. Во желбата да ја докажете сопствената важност, ќе бидете исклучително успешни. Не се чувствувате пријатно од помислата дека со некого само сте го губеле драгоценото време. Повторно почнувате разумно да размислувате.Терезија

Мечтаете за луксузни работи кои не можете да си ги дозволите. Многу Терезии ги очекува авантура што ќе се претвори во нешто сериозно. Љубовта ви помага да заборавите на егзистенцијалните проблеми. Бидејќи се работи за широк спектар на чувства, тоа не мора да значи дека се однесува на личност од спротивниот пол.Скорпија

Во фаза сте на регенерација. Начинот на кој го правите тоа е фасцинантен. Како до вчера да не сте биле соочени со големи проблеми. Убави сте и подготвени да реагирате на предизвиците како никогаш досега. Ќе имате додворувач со астролошки знак Близнаци или Девица. Можни се финансиски проблеми поради неконтролираното трошење пари.Стрелец

Пред вас е токму онаков ден каков што посакувате. Дружење, партнерство, хармонична емотивна атмосфера. Уште да сфатите дека желбите на партнерот се еднакво важни исто како вашите. Бидејќи се работи за личност на која може да се потпрете, посветете и' поголемо внимание.Јарец

Веќе подолго време планетите немилосрдно влијаат на вашето расположение. Никој не е доволно добар за да го заслужи вашето внимание. Се насочувате кон работата, бидејќи чувствувате потреба конкретно да се искажете. Физичката слабост ќе ја надминете само со позитивен пристап кон животот, правилна исхрана и одмор.Водолија

Овие денови ќе имате повеќе среќа отколку памет, не само со партнерот туку и со креативната работа. Можеби тоа е една од причините за магнетската фатална привлечност. Само Терезија е подготвена да ве прифати безрезервно.Риби

Добро се чувствувате, но мног�� време ќе поминувате дома, што е и главниот центар на случувања. Една од причините за тоа е што работата директно е поврзана со пишување. Спречете ги психосоматските проблеми. Обидете се преку анализа да дојдете до некои одговори.

Најди! во Утрински