Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
05.04.2012, 17:57

Македонско знаменце во собата на ФедерерВчера на социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа дека еден од најголемите тенисери на сите времиња, ако не и најголем, Роже Федерер, на ѕидот од својата соба чува и македонско знаменце. Како дошло знаменцето да биде во друштво со постерите на Памела Андерсон и на Шекил О’ Нил не е познато.

Инаку, фотографија на „Твитер“ ја стави новинарката на „Ле екип“, Керол Бушард, која, пак, ја добила од нејзината колешка, Италијанката Кјара Гамбуза. Таа пишува за тенис на порталот tennisworlditalia.com.


Статијата е прочитана 3306 пати.

Испрати коментарКрај на олимпискиот сон за ракометарите
Ватерполистите не се пласираа на ОИ
Унгарски комплекс без крај
Шпанските екипи доминираат во Лига Европа
Ватерполистите на чекор до Олимпијадата
Унгарски клуч за олимписките порти
Македонија немоќна против Црна Гора
Вардар и Работнички без предност во реваншите
Челзи и Реал ја комплетираа полуфиналната четворка
Романците не' оддалечија од Лондон
Македонија одбројува до Гетеборг
Либанец постигна 113 коша!
Фени индустри на фајнл форот во Балканската лига
Металург и Вардар Про се избегнаа во полуфиналето на СЕХА лигата
Џејмс и Ентони со сезонски рекорди
Баерн и Барселона во полуфиналето на ЛШ
Замина легендарниот голгетер Џорџо Киналија
Победа на македонските ватерполисти против Холандија
Ѓоковиќ - Го играм мојот најдобар тенис досега
Македонските ватерполисти поразени од Грција
Ракометарите неуверливи пред Гетеборг
Брајант донесе победа за Лос Анџелес Лејкерс
Фени и МЗТ на една победа до финалето во плеј-офот
Само бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Милан и Барселона тактички, Баерн подобар во гости
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Денис Родман банкротирал и е тешко болен
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од ИнтерEmil, 05.04.2012 23:02:45
Gluposti, ova voopsto ne e Federer. Ovoj na slikava voopsto nema vkus, nitu za oblekuvanje nitu za ureduvanje na svojot stan. Plus ova e mansarda od edna evtina kuka nekade najverovatno vo americka baraka.
Mene, 06.04.2012 00:32:44
Preku proektot Invest in Macedonia i stranskite promotori :), u drug slucaj.... Branko e kriv.
Kultiviran Balkanec, 06.04.2012 02:02:23
Ja imav privilegijata da razgovaram so Rozhe Federer. Mnogu skromen chovek i najomilen sportist vo Shvajcarija. Slavata ne mu e udrila vo glavata, po se izgleda familijaren chovek, tipichen shvajcarec, odgovoren i vreden.
M, 06.04.2012 08:18:52
Na fotografijata e Federer , no snimen na pocetokot na karijerata koga ja farbase kosata. Znaci pred decenija a mozebi i malku poveke. A togas ne bil bogat da ima poubavi sobi i stilisti.
Aleksandar, 06.04.2012 08:46:58
Колку што можев да прочитам негде знаменцето му е од нашоит репрезентативец Магдижев, кој со него бил во кампот во Америка кога биле на 18 години.
Makedonka, 06.04.2012 12:05:36
Emil,komentarot ti e samo da se iskritikuva,pa ne e vazno za sto se raboti.Procitaj od koga e slikata,vkusot za ureduvanje na sobata e individualna rabota,na krajot se raboti za skromen covek,moze ne mu bilo vazno da bide opkruzen so luksuz.Na nekoi luge ne im e vazno,za razlika od tebe.Spored komentarot,gledam koi vrednosti ti se vazni,no ubedena sum deka si mlad covek na koj roditelite mu obezbedile se sto mu treba,pa ne moze da razbere nekoj kako Federer.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 8°C

Делумно облачно

Недела
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 1°C

Понеделник
Мешавина од дожд и снег
Макс: 11°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн из��ание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |