Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Спорт
Прва ватерполо радост на светските првенства

Македонија подобра од Казахстан со 11:4 во разигрувањето за пласман од 13 до 16 место, против Бразил во борба за 13 позиција
Потезите на Илчо Ѓорѓиоски го изнервираа Николовски

Досегашниот претседател на жолтите бил против заминувањето на Де Брито и Оса
Тајсон Геј и под таблети за болки најбрз на 200 метри

На гран-при митингот во Лондон два најдобри резултата во сезоната, Дибаба на 5.000 метри и Демус на 400 метри со пречки
Ибрахимовиќ: Пријатели од Интер, се гледаме во финалето од ЛШ

Трансферот на Швеѓанецот вреди 100 милиони евра и е поголем од оној на Роналдо и на Кака
Луис Хамилтон триумфално низ Хунгароринг

Актуелниот светски шамп��он конечно стигна до својата прва победа сезонава
Амортизер го погоди Маса во глава

Злато за Клери и за Маурер на 25 км.

Нашиот претставник Евгениј Поп Ацев пливаше надвор од едночасовниот временски лимит во однос на победникот
Кога може Петровац, зошто не и Работнички
Пркачин го пропушта ЕП во Полска?
Најди! во Утрински