Брoj 2743  вторник, 22 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Фељтон
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Археолозите ја надополнуваат античката историја за Пајонците

Денес во земјава може да се зборува за пајонска религија, керамика, бронзи, пајонски начин на погребување
Македонскиот јазик ќе се штити со глоба во евра

Поголеми казни за нелекториран текст се новите измени на Законот за употреба на македонскиот јазик
Иво Санадер не дојде на премиерата на „Дундо Марое“ во Охрид

Изведба на монодрамата „Филип Втори“

Концерт на Софиската филхармонија со Теодосиј Спасов на „Битолско лето“

Изложба за културата на мирот во „Мала станица“
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ