Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Американец доби 640 милиони долари на лотарија!

Претходната рекордна добивка во САД изнесува 390 милиони долари, која во 2007 година го поделија двајца добитници...

Нимиц - Можно е решение за името, кое ќе им одговара и на двете страни

Медијаторот во интервју потсетува дека предложил идеи, но, за жал, ниту едно решение до сега не било прифатливо за двете земји...

Подземната улица покрај кејот ќе се гради според шпански проект

Градските власти и шпанската проектантска куќа ИДОМ потпишаа договор за проектирање улица која ќе се гради 10 метри под земја...

Вести
Кој плаќа 7.000 евра годишно за одржување кола?
Амортизацијата донесе нови возила за полицијата
ОХИС повторно се продава
Се продаваат 1.477.172 акции кои претставуваат 76,575 проценти од главнината на ОХИС...
Приведени 23 лица осомничени за насилство
МВР пресече меѓународен хероински канал
Заврши процесот на денационализација
Меркел: Иднината на ЕУ е политичка унија
Почина архитектот Борис Чипан
 
Магазин
Среќни вести од трите дневни весници за кумановци
Американец доби 640 милиони долари на лотарија!
Претходната рекордна добивка во САД изнесува 390 милиони долари, која во 2007 година го поделија двајца добитници...
Уметнички дела со моторна пила
Охриѓанецот Борис Џепароски создава дела главно од масивно дрво на кое му дава душа...
Во продажба монографија „30 години Скопски џез фестивал“
Монографијата на 384 страници, во тврд повез, прикажува околу 500 авторски и уметнички, претежно црно-бели фотографии...
Спорт
Само бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Последниот натпревар од оваа рунда Блекбурн – Манчестер Јунајтед се игра в понеделник...
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Дерек Фишер на паркетот мина 16 минути и учествуваше со седум поени во триумфот на Оклахома над „езерџиите“ со 102:93...
Антиќ поблиску до фајнл фор од Мекејлеб
Олимпијакос го совлада Монтепаски со 75:55 и поведе со 2:1 во четвртфиналната серија до три победи во кошаркарската Евро...
Гвардиола: Дојдовме да играме фудбал
Милан успеа да ја задржи Барса во првото четврт-финале од Лигата на шампиони (0:0)...
Јонуз бара над 100.000 евра отштета од ФФМ!
Бившиот селектор на фудбалската репрезентација ја тужеше Федерацијата, денеска во Лозана прво рочиште во Судот за арбитр...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 10°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3845, 31.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Дали ДОС ќе стане ДОМ
Бранко Црвенковски доби овластување од СДСМ да ги почне преговорите за проширување на опозицискиот фронт
Тито имал шпиони во Би-Би-Си
Удба во 1950-тите и 1970-тите години се инфилтрирала во светскиот сервис на Би-Би-Си
Фоторетровизор
Во последната недела на март се случи 13. доделување на наградата „Роман на годината“ на „Утрински весник“,
Савка Димитрова: Нашите чоколади се полни со бадеми, а не со адитиви
„Карактеристично за нашите производи е тоа што во ниеден производ, ама баш во ниеден, не ставаме стабилизатор или конзерванс“, вели Савка Димитрова, директорка на „Европа“
Горивата ќе ги изгорат струмичките земјоделци
Доколку не се субвенционира горивото, во оранжериите, наместо домати, ќе се садат само зелка и марула
Подземната улица покрај кејот ќе се гради според шпански проект
Градските власти и шпанската проектантска куќа ИДОМ потпишаа договор за проектирање улица која ќе се гради 10 метри под земја
И претседателот на Унгарија направил плагијат
Пал Шмит препишал поголем дел од својата дисертација од 1992 година за историјата на Олимписките игри од збор до збор од текст на француски јазик
Франција апси исламисти
Во серијата рации се уапсени 19 лица во Тулуз, Марсеј, Париз, Нант, Лион...
Адвокатот на Санадер ќе го брани Бошкоски во Пула
Судењето во Пула е закажано, неизвесно е дали ќе дојде Љубе Бошкоски
Препорачано од уредникот
Нема веќе куќни совети, на сцена се заедниците и управителите
Заврши рокот за регистрирање заедница на сопственици, оние што не го сторија тоа ќе платат казна од 300 евра
Смени го каналот
 Јасминка Павловска
Појадок кај... „Три круни“ - Питипана - оброк за цел ден
Ова трад��ционално шведско јадење ја има својата верзија во ирскиот појадок, каде што царуваат јајцата и колбасите
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Дивац сака да ги види македонските кошаркари во Лондон
НБА-ѕвездата гостин на прославата на 20 години МОК како прв човек на Српскиот олимписки комитет
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Мислења
Џефри Сакс
Полемика
Паско Кузман
Поглед
Деспина Траjковска
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Дијамантите се вечни
Дијамантот е најтврд минерал во природата. Тоа е безбојна кристална супстанција со висок индекс на прекршување на светлината
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |