Број 2814  петок, 17 октомври 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Претстава-музеј за Јордан Хаџи Константинов - Џинот

Вечерва ќе се случи праизведбата на „Џинот учителот“ од Братислав Димитров, во режија на Дејан Дамјановски
Ориентална звучна егзотика за отворање на „Скопскиот џез-фестивал“

Еден од највлијателните музичари од арапскиот свет Раби Абу Калил ќе настапи со Македонската филхармонија
Анте Поповски беше човек на вдахновеното слово

МАНУ вчера одржа Свечен собир по повод петгодишнината од смртта на овој вонсериски литерат
Премиера на „Ромео и Јулија“ во Турски театар

„Кич, да!?/ Сте или не?“ во Прилеп
Изложба и поетско читање во чест на Еме Сезер
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ