Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Откажана претставата на истакнатиот Роберт Вилсон на „Охридско лето“

Tреба да се замислиме во какви театри работиме, вели селекторот на театарската програма Ѓорѓи Јолевски
Музичко шоу за паметење

Светски познатиот Џорџ Бенсон ја воодушеви публиката во Античкиот театар во Охрид
Сексуалноста - најбрзиот пат за продажба на книга

Не е лесно да се напушти телевизорот и да се префрлиме на читање на делата на Бекет, Џојс или Елфриде Јелинек
Успешни настапи во Германија на баритонот Дамјан Попоски

Попоски ги толкувал ликовите на грофот Алмавива и на Бартоло во операта „Свадбата на Фигаро“ од Моцарт
Концерт на квинтетот „Гитарисима“ од Австрија на „Охридско лето“

Најди! во Утрински