Број 2936  сабота, 14 март 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Втора страница

Verbatim

Домашното воспитание беше целосно погрешно. Добиваше што ќе посакаше, а кога ќе погрешеше, родителите го поддржуваа

Марко Хабијенец, хрватскиот пинг-понг играч, кој неколку години го тренирал убиецот од Германија, опишува дека момчето било под влијание на таткото кој му врежал дека се' може да се купи за париБанкарите мора да преземат морална одговорност и да побараат прошка од Господ за сторените гревови

Џејмс Франсис Стафорд, управителот на Апостолскиот оддел за покајување во Ватикан, смета дека бескрупулозните банкари се одговорни за кризата

 


Статијата е прочитана 156 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Втора страница
Линдзи Вон
Карикатура
Задоцнета мала победаОд нашиот дописник
Грчките медиуми пишуваат за шлаканица од Стразбур
Бруто-поигрувања