Број 2993  сабота, 23 мај 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Од бележникот на репортерот
Аурата на Кан е недостижна

Градот на Азурниот Брег претворен во филмска сцена, тука гламурот, сонот, филмовите се пренесени на улица
Старата програма на веб-страницата на фестивалот „Охридско лето“

Најголемиот културен фестивал во земјава се' уште не ја објавува програмата на Интернет, иако е целосно заокружена
Вкусот на ѕвездите

Сликарот, графичар и мозаичар Младен Србиновиќ остави едно од најмонументалните дела во европската ликовна уметност од втората половина на минатиот век
Диригентот Борјан Цанев настапува во Задар

„Град, години, луѓе“ - нов роман од Јован Павловски

Изложба „88 ружи за другарот Тито“ во ЦК

Концерт на квартетот „Мјузик прогресив“ во Москва
Најди! во Утрински