-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп


ОВЕН

Ја завршивте работата на време, па сега заслужувате награда. Денеска почестете се со тоа што ќе изберете што сакате да работите. Дозволете си се' што ќе ви падне на памет, зашто и онака пред вас е период кој по многу нешта ќе биде успешен.БИК

Ќе имате многу работа, а покрај тоа ќе треба да задоволите и дел од желбите на вашите најблиски. Проценете ја ситуацијата. Ако е навистина важно, сторете го тоа веднаш, а ако не е, ноншалантно одбијте ги. Сега имате поважни приоритети.БЛИЗНАЦИ

Што сакале? Работата ви оди релативно добро, финансиската ситуација е подобра отколку во почетокот на годината, додека во емотивниот живот ви се случија некои значајни, но и позитивни промени. Затоа, не бидете неблагодарни и уживајте во она што го имате.РАК

Толку сте љубопитни што денеска ќе се најдете во многу непријатна ситуација. Ќе добиете неколку покани за вечерно дружење, а вие ќе се согласите на сите зашто многу ве интересира кого се' би можеле да сретнете. Е, ајде да видиме што ќе се случи кога ќе сфатите дека не можете да се клонирате...ЛАВ

Искористете ги моменталните поволности кои нема да траат уште долго, посебно кога се работи за вашата кариера и напредок. Ви препорачуваме поголемо внимание во донесувањето на важните одлуки, кои би можеле да имаат релативно долготрајно влијание врз вас.ДЕВИЦА

Немојте денеска да влегувате во вербална расправија со вашиот шеф или претпоставен без оглед на тоа колку сте во право. Посебно не правете го тоа пред очите на колегите. Кога ќе сфатите дека правдата не победува секогаш? Вашиот шеф не мора нужно да игра чесно.ТЕРЕЗИЈА

Обидете се да се присетите кога последен пат сте разговарале со партнерот за својата врска. Не можете да се сетите? Е, па, тогаш е крајно време малку да поразговарате и на оваа тема. Немате некои големи проблеми, едноставно се оддалечивте еден од друг во последно време.СКОРПИЈА

Нема одмор! Денешниов ден е напорен, но среќа во несреќа е што одлично се носите со животните предизвици. Ако ви се случи да заглавите во некој проблем, немојте да се мачите, туку побарајте стручна помош. Па макар и да ја платите!СТРЕЛЕЦ

Ако имате деца, држете се! Нив воопшто нема да ги интересира што денеска е работен ден, па од утро до мрак ќе успеат да направат илјада и една глупост. Не попуштајте им. А ако навистина претераат, дозволете им да се издуваат некаде надвор.ЈАРЕЦ

Во принцип, работите ви одат добро. Единствениот проблем денеска би можел да биде една постара личност која бара поголемо внимание, љубов, подароци, разговор... Штом е така, платете и некоја жена да и' прави друштво и да и' муабети.ВОДОЛИЈА

Посветете се на работата. Лесно ќе ги решавате тековните проблеми, а луѓето околу вас ќе ги прифаќаат идеите кои им ги нудите. Ќе имате одличен работен ден, а и вечерта нема да биде лоша. Веројатно ќе излезете и ќе се забавувате со друштвото.РИБИ

Ќе почувствувате страшна потреба за трошење пари, така што ќе купувате разновидни ситници од кои воопшто немате потреба. Партнерот ќе ви забележи на однесувањето, но вие тврдоглаво ќе си терате по свое. Па, на крајот на краиштата, тоа се ваши пари!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 30°C

Делумно облачно

Недела
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 13°C

Понеделник
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |