Број 2993  сабота, 23 мај 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

Иванов го покани папата
в година да ја посети Македонија

Web Special
Серија земјотреси во Струмичко
Црвенковски повторно претседател на СДСМ

Без бранувања и реакции, членовите на Централниот и Надзорниот одбор на СДСМ си поднесоа колективна оставка
Визите ќе се укинат идното лето?

Ако има силна политичка волја, а има во ЕК, но не и во сите земји-членки, би требало да се формулира препорака
Бендевска треба да плати 11.000 евра за клевета на Коњановски

Битолскиот суд ја осуди пратеничката за клевета на ексдиректорот на РЕК
Дипломатски фаул во односите со Австрија
Tајна средба на најбогатите луѓе во светот во Њујорк
Русија се сомнева во „источното партнерство“
Грчкото лоби го притиска Барак Обама за Македонија
Најди! во Утрински
Анкета
Да ли сте за веронаука во училиштата?:
да
не
Вкупно 11358 гласа

ЕДИТОРИЈАЛ
Гордана Дувњак
Поглед
Оливера Војновска
Мислења
Филип Петровски
Мислења
Улрике Марија Кноц

Лекарски игри со очните прегледи на бебињата
Ролан Гарос: Битка за „кралството“ на Надал
Втора страница
Пратеници - измамници
Verbatim
Иванов го покани папата в година во Македонија
Дисперзијата не може да биде на сметка на квалитетот
На прво место
Дипломатски фаул во односите со Австрија
Грчкото лоби го притиска Барак Обама за Македонија
Визите ќе се укинат идното лето?
Уставниот суд праќа курири во Владата
Политика
Новиот закон на МВР е со застарени методи
Шест децении на Скопскиот универзитет
Социјалдемократите подготвени за Црвенковски
Обединети за Македонија - партијата на Бошкоски доби име
Медиумите не ги познаваат евроинтеграциите
Македонија
Серија земјотреси во Струмичко
Истокот бара евтино решение за гасоводот
Балканот без современа инфраструктура
Лекарски игри со очните прегледи на бебињата
Охрид чека светски хотелски брендови
Депонијата „Русино“ е незаконски затворена
Општината го бара имотот на касарната
Со температурите, расте и ризикот од пожари
Средно училиште во Теарце
Нема лиценца за 68 отсто од софтверот
Eдинствен ценовник на државните факултети
Економија
Уште еден удар за економијата и денарот
ЕВН- Веќе инвестиравме половина од планираното
Берзите од регионот и натаму играат „соло“
Грција да се „притисне“ да соработува против перењето пари
Клуч за 36 фирми со непријавени работници
Нашите бизнисмени се вртат кон Блискиот Исток
Издадени 552 градежни лиценци
Хроника
Измама со обложувалници тешка 100.000 евра
Две мечки раскинале 58 овци во Тетовско
Бенедевска треба да плати 11.000 евра за клевета на Коњановски
Педофил блудничел со две девојчиња
Двајца од обвинетите негираат дека го убиле специјалецот Марковски
Едиторијал
Парадигмата на Маневци
Анализа
Мислења
Кирилица на Интернет
Германски јубилеи
Скопје
Асфалт на дел од „Венијамин Мачуковски“
Се кројат гранките од дрворедите на сообраќајниците
Цветен пазар ќе се сели на последна „23“
Завршни работи на „Анастас Митрев“
Се чисти паркот во Ѓорче Петров
Забава
„Максимум рекордс“ - нова продавница за плочи во Скопје
Типична британска револуција
Поднова во најава
Карантин по враќањето од Јужна Кореја
Писма
Зошто „не“ за референдум за името
Благодарност за Грција
Свет
Германија го одбележува 60 роденден
Tајна средба на најбогатите луѓе во светот во Њујорк
Француската полиција тренира строгост
Русија се сомнева во „источното партнерство“
Топи- Месиќ е адвокат на Косово
Педофил осомничен за исчезнувањето на Маделин
Словенија, сепак, ќе ја блокира Хрватска за ЕУ
Чешки екстремисти бараат „финално решение“ за Ромите
Над 11 илјади заболени од свински грип
Култура
Диригентот Борјан Цанев настапува во Задар
Изложба „88 ружи за другарот Тито“ во ЦК
Аурата на Кан е недостижна
„Град, години, луѓе“ - нов роман од Јован Павловски
Концерт на квартетот „Мјузик прогресив“ во Москва
Старата програма на веб-страницата на фестивалот „Охридско лето“
Вкусот на ѕвездите
Спорт
Барса во паника пред финалето на ЛШ во Рим
Боро Узунов
Финалето на Купот без фаворит
Деспотовски, Ивановски и Мемеди нови имиња
Денис Менчов ја презеде розевата маица
Македонските куглари без медал од СП
Битка за „кралството“ на Надал
Барикело- Овој пат редот е на мене
Eнтони и Билапс ги уништија Лејкерси на нивен терен
„Шпедитерите“ му покажаа заби на Фени И.