Број 3283  сабота, 15 мај 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Стил

Site Meter
Хороскоп

Хороскоп

ОВЕН

Иако некои работни обврски се во фаза на мирување, тоа не ви пречи да се занимавате со она што го сакате и да бидете задоволни. Бидејќи чувствата се интензивни, а смислата за уметност поинтензивна, моментната ситуација е најсоодветна за овните што се наоѓаат во уметничка средина.БИК

Каде и да се свртите, секаде изнанадувања, и тоа поволни. Па, кога е така, пријдете им и искористете го секој момент за забава и уживање. Не ја заборавајте ниту љубовта т.е. партнерот, кој во последно време постојано размислува за вас, како и создавање на потомство. Олабавете се.БЛИЗНАЦИ

Доколку се занимавате со шпекулации, ќе остварите значајна финансиска добивка. Успех може да очекувате и од пропаганда. Иако се борите за признавање на некој ваш статус, знајте дека предноста е на ваша страна. Не дозволувајте конкуренцијата да ве блокира.РАК

Сентиментални сте. Оние посериозните припадници на овој знак, кои се во поголем број, очекуваат извештај во врска со патување или се фокусирани на пронаоѓање одговори на некои егзистенцијални прашања. Посета на филмска или театарска претстава.ЛАВ

Вознемирени сте без посебна причина. Бидете оптимисти, се наоѓате пред позитивен животен пресврт. Ќе заминете на одмор за да се оттргнале од секојдневните стереотипни ситуации. Обидете се да ги наполнете батериите.ДЕВИЦА

Успешен работен ден придружен со конкретни материјални докази. Уживајте во она што ви се нуди, а емотивните препукувања и несогласувања оставете ги за друго време кога ќе имате повеќе шанси да докажете дека сте во право. Оставете го партнерот со тоа убедување, така ништо не губите.ТЕРЕЗИЈА

Имате многу желби, но можностите се мали. Оваа состојба може да ве доведе до незадоволство и општа слабост. Денот ќе го поминете во обид да се надминат проблемите. Кога подобро ќе размислите, ќе ја сфатите бесмисленоста на ситуацијата и дека залудно сте вознемирени.СКОРПИЈА

Кога ќе сфатите каде лежи успехот и на што конкретно може да влијаете, ќе ви биде полесно. Бидејќи сте симбол на одговорен, трудољубив човек, ќе најдете решение за проблемите. Свртете се кон работните обврски. Нека не ве оптоварува партерот, олабавете се и чекајте го неговиот потег.СТРЕЛЕЦ

Правите планови за странство или подобрување и усовршување на вашите квалитети во некое поле од животот. Ако работата вклучува и патување, концентрирани сте на контакти и дискусии во таа насока. Многу очекувате од еден состанок. Бидете брзи и одлучни!ЈАРЕЦ

Се наоѓате во дилема дали да продолжите со денешните активностите. Топлото време и пролетта ви ги оттргнуваат мислите од работните навики, па сакате да се прошетате и да трошите од времето. Завршете ја работата. Доаѓа летото, денот е поголем, а со тоа доаѓаат и нови интересни предизвици.ВОДОЛИЈА

Вложувате неверојатни напори за да успеете во важен потфат, а сте стимулирани финансиски. Можеби сте задоволни затоа што редовно контактирате со лица од странство? Моментно водолиите влегоа во одли��ен работен период, додека емотивниот живот го запоставуваат.РИБИ

Повеќето риби добро ќе се чувствуваат и нема да се оптоваруваат со непотребни нешта. Другата половина константно се премислува, па тешко ќе може да донесуваат одлуки сами или постојано ќе се расправаат. Емоционалната нестабилност ќе доведе до ситуација во која љубомората ќе ја насочите кон партнерот.


#
Најди! во Утрински