Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Една парламентарна одлука - две различни читања

Стогодишнината на албанското знаме во Македонија, сепак, ќе се одбележува на трошок на државата...

Работник загина при ископ во Лисиче

Едниот од двајцата затрупани работници загинал, а другиот со тешки повреди е пренесен во болница...

Рим и Истанбул - хит-дестинации за Велигден

Евтините летови кон Италија и кон Турција попривлечни за македонските туристи отколку клацкањето со автобус низ Европа...

Вести
Јанакиески: влез на нов оператор ќе отпушти стотици вработени
СДСМ обвинува дека власта наместо инвестиции, во железниците само вработува партиски луѓе
Работник загина при ископ во Лисиче
Едниот од двајцата затрупани работници загинал, а другиот со тешки повреди е пренесен во болница...
Зетот го убил дедото зашто не му давал да си ги види децата
Расветлени мотивите за убиството на пазарот во Чаир. Триесет и петгодишниот Б.С. заврши во притвор...
Извлечен првиот автомобил во играта на среќа „Среќни вести“
Донација од „Теа модерна“ за Клиниката за онкологија
Во Австрија уапсен „супер крадец“ од Македонија
Иванов го разреши Боцинов од директор на Агенцијата за разузнавање
Строс-Кан „го местат“ дека бил макро!
Камерон призна дека организирал „тајни вечери“ за донаторите
 
Магазин
Време: Сончево и свежо
Да ја славиме уметноста како светлина против мракот
За 50-годишнината на Светскиот ден на театарот нашата порака ја напиша Мето Јовановски, а меѓународната Џон Малкович...
Утре свечено ќе биде врачена наградата „Роман на годината“
Годинашен лауреат на престижната награда на „Утрински весник“ е Снежана Младеновска-Анѓелков...
Недела на франкофонски филм во Кинотека
Манифестација започнува во вторник со проекцијата на „Ќе ми бидеш син“ на Жил Легран...
Спорт
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Тимот на македонскиот репрезентативец Иван Тричковски не успеа да ги задржи кралевите (0:3)...
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Кирил Лазаров со својот тим Атлетико Мадрид за место на завршниот турнир ќе се бори со словенечкиот Цимос Копер...
Металург нема да го игра натпреварот со Вардар Про од СЕХА лигата
Причина за ваквото барање на РК Металург е задолжителната заштита на 12-мината репрезентативци...
Раниери доби отказ од Интер
Клаудио Раниери веќе не е тренер на Интер, откако синоќа раководството на повеќекратниот италијански првак му врачи отка...
Манчестер Јунајтед се врати на чело на табелата во Премиер лигата
 

Најнови вести
Време
Скопје, 9°C

Ведро

Вторник
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3841, 27.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Тетово ја прозива Приштина
Вицепремиерот Муса Џафери вели дека неговата изјава за косовската телевизија веројатно е извадена од контекст
Лустрација со инспирација од Бугарија
Главен аргумент на Силвана Бонева за лустрацијата не е амандман на Ричард Ховит, туку на бугарски европарламентарец
Што ќе донесе Груевски од Катар
Премиерот вчера имал средба со шеикот Ал Тани, кој најавил дека следниот месец во земјава ќе допатува нивна специјална делегација
Азиланти притискаат за влез во Европа
Повеќе од 300.000 баратели на азил се регистрирани во Европа минатата година
ВМРО-ДПМНЕ и Уставен суд во лустрациска трка
Под превезот на нови закони, законодавецот нуди решенија за кои уставните судии веќе се произнеле со укинување или поништување
Наместо да се намалува, невработеноста расте
Статистика соопшти дека невработеноста во Македонија пораснала за 0,9 отсто во последниот квартал од 2011 година и изнесува 31,8 отсто
Љупчо и Љубе се смирија
Од денеска официјално почнуваат работните средби на раководствата на ВМРО-Народна и на ОМ за коалицирање
Тричковски ги чека „кралевите“
Сензацијата од Кипар, Апоел, вечерва го пречекува Реал во првиот четвртфинален меч од Лигата на шампионите
САД ќе го спасуваат новинарството во Македонија
Новинарите се прогласуваат виновни и кога се во право, оценува УСАИД
Препорачано од уредникот
Ритуалната кочија ќе се склопува во Скопје
По седум години во подрум во штипскиот музеј, кочијата од Делчевско ќе биде пренесена во новиот Археолошки музеј
Два вида здравствено осигурување, пациентите во хаос
Ако не се знае што е стандардна здравствена услуга, како ќе се воведува осигурување за натстандардни услуги

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Зовреа реакциите кон „Топлификација“
Народниот правобранител и Организацијата на потрошувачи бараат објаснување. Ако на граѓанинот му се бараат пари за услуга која не ја добил, му се загрозува правото на сопственост врз парите, велат правниците
Едиторијал
Маја Томиќ
Антипод
Димитар Чулев
Поглед
Нина Нинеска-Фиданоска
Мислења
Слободан Најдовски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Мирза Куртовиќ - Ме избркаа од Работнички како неперспективен
Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија Мирза Куртовиќ, кој сега има своја приватна школа во Лариса, Грција, зборува за својата успешна кариера
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |