Брoj 2737  вторник, 15 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Македонија

Прекин на линијата Атина - Скопје поради судир на возови

АТИНА – Петнаесет лица се повредени во судар меѓу патнички и товарен воз во Грција, што доведе до прекин на железничката линија Атина - Скопје. Несреќата се случила вчераутро, кога патнички воз што се движел од Солун кон Атина и удрил во вагони што се откачиле од товарна композиција. (Макфакс)


Статијата е прочитана 354 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Македонија
Четири лица казнети за непријавено движење во шума
Матурантите подобро знаат англиски отколку македонски
Ќе дува ветер со брзина од над 70 км на час
„Оче наш“ и молитвите за Алах - почеток на секој час по веронаука
И со референтните цени болните ќе користат најевтини лекови
Рекреативниот центар „Моклиште“ стана мочуриште
Стимул за овчарството со 300 милиони денари
Во Гостиварско полни амбарите со жито
Дебарско Езеро врие од капачи
Формирана Комора на здравствените работници
Лекови за 27 болни од мултиплекс склероза