Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Македонец ја избегнал несреќата во Хрватска

Гзим Арифи, вработен во швајцарската железница, кој е по потекло од Македонија, за малку ја избегнал железничката несреќа на возот што сообраќаше од Загреб кон Сплит. При излетувањето на возот од шините во петокот, загинаа шест лица.

Како што пишува хрватскиот весник „Јутарњи лист“, Арифи размислувал да патува за Сплит токму со возот ИЦН 521. Но, поради проблеми со автомобилот, одлучил да го однесе на сервис и воопшто и не се качил во возот.

„Жал ми е за загинатите луѓе и се чувствувам многу лошо поради тоа“, вели Арифи за хрватските медиуми. (Х.Р.)


#
Статијата е прочитана 2302 пати.

Испрати коментар

Од: mene
Датум: 27.07.2009 06:30:55
GLUPOSTI !!!!!!!!! Znaci nemate veza sto pisuvate. Gzim Arifi sakal da patuva so vozot ama ne se kacil. Sto ima toa vrska so nesrekata ili se propagira, se stava vo filmovi. Barajte gi site onie sto sakale da patuvaat so vozot ama ne se kacile ?????? Prestanete da pisuvate sekakvi gluposti.
Од: Makedonec
Датум: 27.07.2009 11:37:32
Gzim Arifi ne e i nemoze da bide Makedonec. I ne pravete vakvi glupavi stotii. SRAMTA.

Најди! во Утрински
Хроника
Годинава многу повеќе сообраќајки со жртви од лани
Љубоморен Македонец со спреј и' се одмаздил на Словенка
Шестгодишната Ангела како да пропадна в земја
Побегнал осуденик од тетовскиот затвор
Полицаец загина во сообраќајна несреќа
Скопјанец загина од струен удар
Девојка прободена со нож во женска тепачка