Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Папандреу имаше повеќе средби со Груевски отколку со Меркел и Саркози

Не може да се поправи во Чикаго она што е пропуштено при 11-те средби на македонскиот со поранешниот грчки премиер...

За исклучено парно можеби ќе се плаќа 15 отсто

До септември ќе се знае колкав процент ќе се плаќа за исклучување од системот на „Топлификација“...

Унгарски комплекс без крај

Македонските ракометари поразени со 28:26 на стартот од олимписките квалификации во Гетеборг...

Вести
„Детонатор“ ja тресе штипската полиција – Каширски заминува
Во МВР подготвуваат решенија за смени во врвот на штипската полиција. Во Кочани 15 полицајци повикани на распит
Кралев: Нема укинување на дисперзираните студии
Според министерот за образование и наука, Панче Кралев, станува збор за преместување на дел од дисперзираните студии во ...
Сериски убиец сее страв во парискиот регион
Зоран Трајчевски на кормилото на СРД?
Ахмети и Орав со решение за влез на Македонија во ЕУ и во НАТО
Пожар на Клиниката за онкологија, нема повредени
Сарачини не очекува проблеми во снабдувањето со нафта
„Киднапиран“ авион на „Александар Велики“
Загина градежен работник во населба Аеродром
Во Албанија само со лична карта
Тачи не се сретна со Обама
Сараево одбележува 20 години од почеток на опсадата
 
Магазин
Премиера на „Генетика на кучињата“
Венко Андоновски, Дејан Пројковски и целата екипа на претставата во Драмски најавуваат нов македонски бренд
Велигденски концерт во топла атмосфера, но со многу дилеми
Почина креаторот на „Порше 911“
Фердинанд Александар Порше внук на основачот на „Порше“ и дизајнер кој го осмисли класичниот спортски модел „911“, почин...
Кумановскиот бенд СИЗ во живо на Стотројка
Радиосеријалот „Ако никој не свири... во живо на Стотројка“ продолжува со претставување свежи и надоаѓачки бендови од не...
Спорт
Унгарски комплекс без крај
Македонските ракометари поразени со 28:26 на стартот од олимписките квалификации во Гетеборг
Ватерполистите на чекор до Олимпијадата
Македонската репрезентација од пласман во Лондон ја дели само една победа, откако ноќеска во последниот натпревар од гру...
Шпанските екипи доминираат во Лига Европа
Атлетико Мадрид - Валенсија и Спортинг Лисабон - Атлетик Билбао ги сочинуваат полуфиналните двојки...
Македонско знаменце во собата на Федерер
 

Најнови вести
Време
Скопје, 7°C

Ведро

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 22°C, Мин: 7°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 17°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3848, 04.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
А оставка, пратеничке?
Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Кузмановска, која се прослави со легендарната изјава дека се гордее што е послушник на Никола Груевски, не навестува оставка
Писмото до Обама е важно, но косензусот во НАТО е поважен
Покрај поддршката од САД, е неопходен консензус од сите земји членки што во моментов е оневозможено
Ховит: Брисел ги притиска двете страни
Атина и Скопје треба да го направат последниот чекор за решавање на името
Четири холандски кореографии го отвораат „Танц-фест“
Пред почетокот на фестивалот, на реномираниот уметник Градимир Панков ќе му биде врачена наградата „Менада“
Акциите на ОХИС се продаваат по 1,1 евро
Бирото за судски вештачења ја проценило оваа хемиска компанија на вкупно 14 илјади евра
Карлос Слим посака пак да дојде во Македонија
Скромен и ненаметлив, најбогатиот човек на светот беше воодушевен од гостопримството, храната, убавините на Охрид
СДСМ бара уставни измени, како услов за лустрација
За социјалдемократите новиот предлог на ВМРО-ДПМНЕ е неспроведлив во практиката,додека парламентарното мнозинство смета дека опозициајта сака да го одолговчеи процесот
Tаксист на 92 години во Њујорк
Џони Спајдер Футман почнал да вози по улиците на Големото јаболко во 1945 година
Моден викенд - Со зимурлив старт
Првата вечер на „Фешн вик Скопје 2012“ започна со доделувањето на наградата за дизајн на „пелистерка“
Препорачано од уредникот
Семејството Кузмановски не живее во луксуз
По „Детонатор“, во Кочани и во Виница полесно се дише. Кочанци раскажуваат кои се приведените сограѓани
Во Битола никој не сака да биде занаетчија
Занаетчиските дуќани мака мачат да најдат работници иако има 17.000 невработени битолчани

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Со воз „пешки“ до Битола
Од бележникот на репортерот. Железница не подразбира две шини, дизел-локомотива и вагони, туку е (или треба да биде) крвотокот на една држава
Едиторијал
Наум Котевски
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Нано Ружин
Витраж
Катерина Богоева
Полемика
Донка Барџиева-Трајковска
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |