Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Побегнал осуденик од тетовскиот затвор

ТЕТОВО - Затвореникот Неџбедин Красниќи од Тетово вчераутро околу 4,30 часот побегнал од тетовскиот затвор. Според информации од Управата за извршување кривични санкции, осуденикот издржувал затворска казна од три години. Осуден бил за кривично дело кражба. Казната почнал да ја извршува од 15 јули. Од наредната седмица веќе се стекнувал со право на слободни викенди. Красниќи бил сместен во полуотвореното одделение на затворот. (Г.Е.)


Статијата е прочитана 424 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Годинава многу повеќе сообраќајки со жртви од лани
Љубоморен Македонец со спреј и' се одмаздил на Словенка
Шестгодишната Ангела како да пропадна в земја
Полицаец загина во сообраќајна несреќа
Скопјанец загина од струен удар
Девојка прободена со нож во женска тепачка
Македонец ја избегнал несреќата во Хрватска