Број 2814  петок, 17 октомври 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Спорт
Кога се' ќе се собере, пораз ќе остане

Македонија неочекувано загуби од Исланд со 1:0
Швајцарија ја нокаутира Грција среде Атина

По трите победи и осумте гола Грците беа убедени и во четврти успех
Албанија го слави историскиот бод против Португалија

Португалците и со пет напаѓачи не успеаја да им дадат гол на гостите, кои цело полувреме имаа играч помалку
Резултати од 4. коло од квалификациите за СП 2010
Македонски дуел на грчка почва?

Ако останат 64 тима, на стартот од ЕКК во шах денеска ќе се сретнат Алкалоид и Гамбит-Пексим
Со Драмен за опстанок во Европа

Металург утревечер во директен дуел за местото што од ЛШ води во КПК
Атлетико против Ливерпул, сепак, во Мадрид
Втора победа на кавадарчани во БИБЛ

Два ТВ-преноса од Прва лига
Реми и во втората партија од мечот за титулата
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ