Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
26.03.2012, 12:22

Што сакаше да каже Муса Џафери?

Вицепремиерот ја заинтригира јавноста со изјава дека косовски политичари ги поттикнуваат Албанците во Македонија

Вицепремиерот за Рамковниот договор, Муса Џафери, ја заинтригира јавноста со изјава дека косовските политичари наместо да се занимаваат со случувањата на северот на Косово, ги поттикнуваат Албанците во Македонија. Коментарот што го дал Џафери за косовската телевизија го пренесе вчера агенцијата ИНА, додека македонскиот вицепремиер, кој е меѓу највлијателни личности во владејачката ДУИ, патуваше кон Белгија, на средби со високи функционери на ЕУ. Тој ни изјави вчера од Брисел дека неговата изјава за косовската телевизија веројатно е извадена од контекст.

(Целосниот текст е објавен во печатеното и електронското издание)


Статијата е прочитана 3844 пати.

Испрати коментарИванов го разреши Боцинов од директор на Агенцијата за разузнавање
Работник загина при ископ во Лисиче
Една парламентарна одлука - две различни читања
Јанакиески - влез на нов оператор ќе отпушти стотици вработени
Зетот го убил дедото зашто не му давал да си ги види децата
Во Австрија уапсен „супер крадец“ од Македонија
Извлечен првиот автомобил во играта на среќа „Среќни вести“
Катар Петролеум заинтересиран за инвестирање во Македонија
Пад на цената на нафтата на берзите
Димовски - Нема простор за „зелена нафта“
Невладини од Војводина предлагаат федерална Србија
Собранието гласа за годишнини од значајни личности во 2012
Камерон призна дека организирал „тајни вечери“ за донаторите
Српскиот динар историски најниско во однос на еврото
Крвава семејна расправија во Чаир
Водата во градската мрежа на Прилеп е исправна
Попоски – Хејг - Британија е силен поддржувач на Македонија
Детонаторска каписла му пукнала в џеб
Бензините поскапуваат за 1,5, дизелот за половина денар
Пожарникар повреден при незгода кај Требош
Холанд води пред Саркози во кладилниците
Јапонија ја запре работата на уште еден нуклеарен реактор
Сеул ќе ја собори севернокорејската ракета
Сончево со повремена облачност
Караванот „Среќни вести“ тргна од Скопје
Турска компанија најави градба на станови во Македонија
Тројца кандидати во трката за претседател на Светската банкаmene, 26.03.2012 13:47:55
bravo za musa dzaferi
kako taka..., 26.03.2012 13:59:55
...bravo bre Musa Dzaferi za ijavata...ajde da svrtime edna keramida na pokrivot za toj komentar.Uste da pocne Makedonskoto zname da se vee namesto Albanskoto,da rabotat na toa da imame iskren i miren sozivot so Albancite i istite da ja sakat i branat od nadvoresnite dusmani Makedonija,odnosno Makedonskite Nacionalni interesi (imeto...)se ke bide vo red.
od kichevo, 26.03.2012 14:38:52
komentar za pozdravuvanje .konecno,da slushneme neshto shto vredi da se zeme vo predvid vo makedonija.
Biljana, 26.03.2012 17:15:21
MUSA, Bravo, bravo.
Tina, 26.03.2012 17:43:55
Da se organizirat, za da gi zastitat svojite prava? Od koga Albancite im treba inicijativa za organiziranje na nijnite politicki prava, vo Makedonija? I bas od Kosovo.? Dali e toa Kosovsko divo politicko osvojuvanje so naoruzavanje? nijna inicijativa za organiziranje na Albanci vo Makedonija, i za nijna zastita na svojite prava? nekoja posebna poraka, od Kosovo? Po toj pat, granicata ni e oslabena, i Kosovo toa go znae. I taa poraka bese za Albanci da se organizirat I koji se tie posebni prava Albancite gi imat od drugite etnici, vo Makedonija? Zosto im treba toa posebno pravo?
Secko, 26.03.2012 22:54:16
G.-dine Dzaferi ako Vasata izjava e iskrena i od dusa,Vi cestitam! Arno ama se plasam da ne usledi demant ili da se vadite na izvadeno od kontekst. Ova dotolku sto Vie ste prv Albanec od Makedonija od takov politicki kalibar sto se osmelil da kaze nesto vistinsko za sostojbite koi ja tresat Makedonija Alah neka Vi e na pomos ineka go sledat i ostanatite politicari od albanskiot politicki blok Vasiot primer!!!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Ведро

Вторник
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |