Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хороскоп

Овен

Без оглед на тоа што некои нешта се одвиваат поспоро отколку што сте планирале, задоволни сте. Ја работите својата работа и го гледате сопствениот живот. Со партнерот сте во релативно добри односи, па се чудите како може се' да биде добро. Мора да бидете трпеливи и да се обидете оваа состојба да потрае со ова темпо, подолго време.Бик

Може да очекувате успех проследен со финансиска добивка. Активно се вклучувате во уметничкиот живот. Уживате во убавите и скапоцени нешта. Ќе имате влијание врз околината, посебно на некоја личност од која може да имате корист. Изненадувачкиот излив на страсти кон саканата личност ќе доведе до блага вознемиреност.Близнаци

Бидејќи добро функционирате, ви се советува конкретна акција. Повеќе ви одговара да зборувате за вашите љубовни проблеми, кои всушност ги нема, отколку од работата да извлечите она што ви е најпотребно - пари. Нека не ве изненади нечија писмена љубовна изјава.Рак

Сентиментално сте расположени и имате желба на сите да им помогнете. Обидете се да останете на дистанца, со оглед на фактот дека премногу сочувствувате во туѓите проблеми. Можеби тоа ќе ви помогне да го подобрите имунитетот, бидејќи околината на индиректен начин е одговорна за вашето здравје.

Лав

Ситуацијата ви се менува од ден на ден, од час на час. Моментално сте оптимистички расположени. Почнувате да го гледате излезот од мракот. Машките припадници на овој знак ќе тргнат во освојувачки предизвици. Тешко на оној кој ќе се обиде да ве спречи. Опуштете се и уживајте.Девица

Тргнувате во акција. Може да очекувате тоа да се однесува на работата, но не случајно. По примерот на Казанова ќе тргнете и кон љубовно-освојувачки предизвици. До таа мера сте заинтересирани за некоја личност, што заборавате на својата припадност на овој аналитички знак. Почнавте да ги губите дури и вашите критериуми.Терезија

Никако не ви тргнува од рака да се прилагодите на ситуацијата која малку се комплицира. По правило треба да бидете флексибилни, но бидејќи не сте, ќе сносите последици. Вашиот астролошки знак подразбира дипломатичност, а тоа е нешто што моментално ви недостасува.Скорпија

Обидете се емотивно да се стабилизирате, но тоа тешко ви поаѓа од рака. Морате да ја сфатите ситуацијата и да ги земете предвид сите околности. Само така ќе можете да ги избегнете невротичните постапки , комбинирани со агресија. Вразумете се. Не е вистински момент за раскинување на емотивната врска.Стрелец

Опкружени сте со убави нешта, љубов и уметнички настани. Иако среќните моменти се секогаш кратки, тоа не ве загрижува. Напротив ќе чувствувате големо задоволство. Ви се враќа и самодовербата на деловен план. Тие што поседуваат приватни фирми ќе направат фантастични договори, а останатите ќе имаат шанса да заработат пари. Ве очекува изобилство на пријатни случувања.Јарец

Имате можност да ги креирате случувањата. Не сте свесни дека се наоѓате во фантастична ситуација и дека на непријатните настани може да влијаете само со силна волја. Ако ништо друго, дистанцирајте се од тоа и насочете се кон негувањето на духовноста.Водолија

Судирите со околината и променливото расположение се случуваат поради вашата потреба за пари, а на тоа поле сте слаби. Поради проблемите со стомакот, водите поголема грижа за исхраната. Бидејќи системот на вредности ви е нарушен, може лесно да наседнете на ситните провокации.Риби

Можно е да имате несоница и да бидете пречувствителни кога се работи за парите. Кога подобро ќе размислите имате впечаток, дека сите славини ви пресушиле. Не наоѓате излез. Не очајувајте, бидејќи причината за вознемиреност брзо ќе исчезне. Вам ви ��е случуваат многу мистерии, па морате да верувате во нив.

Најди! во Утрински