Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Тројца нови членови во македонската група во Конгресот на САД

Демократот Џон Ларсон  и неговите републикански колеги Патрик Тибери и Тед По се тројцата нови членови на македонската група во Конгресот, која с...

Одбележани 11 години од загинувањето на армиските резервисти кај Карпалак

На Карпалак денеска беше одбележана 11-годишнината од загинувањето во заседа на 10-те прилепски резервисти на АРМ...

Cе формира национално тело за справување со компјутерски инциденти

Тоа ќе биде составено од тим на ИТ експерти и има за цел да се заштитат јавните информатички системи од компјутерски криминал...

Вести
Во Македонија и денеска тропски температури
Топлотниот бран продолжува и денеска со температури до 42 степени и УВ индекс 9
Се бара консултант за пругата Бељаковци - Крива Паланка
Консултантот ќе треба да проектира 12 нови мостови, 4 нови тунели, 33 километри отворена пруга и 7,5 километри станичен ...
Бесплатни прегледи за дијабетичари во Систина офталмологија
Сите заинтересирани пациенти потребно е претходно да се јават и да го закажат својот преглед во саботите, од 1 до 31 авг...
Во комбе-канцеларии ќе се аплицира за субвенции
Земјоделците ќе можат административните работи да ги завршат во мобилните канцеларии на Министерството за земјоделство...
(ФОТО) Положени венци пред споменикот на загинатите припадници на АРМ од 2001
Пожар во близина на рафинеријата ОКТА
Крајот на набљудуваната независност на Косово според планот
Приврзаници на „Златна зора“ нападнаа полициско возило во кое имало имало имигрант
Пирана уловена во реката Марица
Над 1,5 милиони Кинези евакуирани пред налетот на тајфунот Хајкуј
Економската состојба на фирмите понеповолна од лани
„Убиениот“ руски генерал се сретна со новинари во Москва
Загина параглајдерист од Виница
Јорданскиот крал стравува од распад на Сирија
Локализиран пожарот кај аеродромот Стенковец
Црногорските хотели стануваат „геј-френдли“
Се влошува ситуацијата во Алепо
Шкотскиот парламент нема право да свика референдум за независност
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) „Охридско лето“ широко ги прима различните естетики
„Големите драмски автори ги профилираат своите политички ставови и покажуваат со прст на недостатоците“, вели Ѓорѓи Јолевски
„Анаморфозис“ - нов албум со кларинетистот Васко Дуковски
На албумот Дуковски свири заедно со ансамблот за современа музика „Талеа“, а изданието содржи дела од познатиот италијан...
Првата дама на Северна Кореја фотографирана со луксузна чанта на Диор
На фотографијата, која е без датум, се гледа сопругата на лидерот Ким Џонг-ун со чанта на Кристиан Диор - што е луксуз з...
Камерниот хор „Св. Климент Охридски“ вечерва во црквата Света Софија
На програмата на концертот што ќе се одржи вечерва во катедралната црква Света Софија се дела на Македонски, Лвов, Рахма...
Во Охрид 11. издание на музичкиот фестивал „Balkan Music Square“
На 10-ти и 11-ти овој месец во Античкиот театар во Охрид ќе се одржи единаесеттото издание на традиционалниот музички фе...
Спорт
Реприза на Пекинг за Лиу Ксијанг
Лиу Ксијанг не ја заврши квалификациската трка на 110 метри со пречки, откако ја удри првата пречка со испружената нога и падна на патеката
Ниту еден медал за Американците во бокс!
По само едната бронза во Пекинг, ова се први Игри на кои САД не освоија ништо во благородната вештина...
Бразил – Мексико во финалето
Фудбалерите на Бразил и на Мексико ќе играат во финалето на машкиот олимписки турнир...
Динамо Киев и БАТЕ Борисов се пласираа за баражите од Лигата на шампионите
Екипите на Динамо Киев и на БАТЕ Борисов постигнаа победи на гости во реванш натпреварите од 3.коло од квалификациите и ...
Олимпискиот шампион го совлада светскиот првак во четвртфиналето
Бразил во четвртфиналето по голема борба ja совлада Русија и се пласира во полуфиналето на женскиот одбојкарски турнир...
„Дрим тимот“ ја мина и Аргентина
 

Најнови вести
Време
Скопје, 36°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 18°C

Четврток
Делумно облачно
Макс: 36°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Пирсон на 100 метри со пречки победи со нов олимписки рекорд
Австралијката на 100 метри со пречки победи со време на нов олимписки рекорд – 12.35 секунди...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 11.ден
По единаесетиот натпреварувачки ден 73. држави имаат освоено медали...
Исинбаева остана без златен медал
Фаворитката за златниот медал во скок со стап во женска конкуренција Русинката Елена Исинбаева неуспеа да го одбрани прв...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3949, 07.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Балабанов: Удбаши глумеа литерати и пишуваа приказни
Според објавените документи на интернет-страницата на Комисијата за лустрација познатиот историчар на уметноста бил дел од службите од 1949 до 1966 година под псевдонимот „Марјан“
Оливер Твист од Прилеп
Тешка е судбината на сираците, но мора да се живее најдобро што се може, вели 33-годишниот Александар, кој минал низ бројни премрежја во животот
СДСМ за Скопје: Георгиев, Шекеринска или Јакимовски?
Во СДСМ се прават анализи и истражувања на јавното мислење за тоа кој да биде опозициски кандидат за градоначалник
Организацијата на потрошувачи ќе реагира за парното
ОПМ ќе ги разгледа реакциите од граѓаните и ќе одлучи дали да се жали до Уставниот суд
„BMW M550d xDrive“ - Суперспортист за секојдневна употреба
Баварскиот кармејкер „БМВ“(BMW) неодамна лансира нова програма под име „М перформанс“ M Performance
Земјани го нападнаа Марс
На планетата Марс вчера изутрина слета сонда која има задача да ја испита Црвената планета
Клуч за 68.000 бутици, мали и средни бизниси во Грција
И во екот на летните попусти во Атина нема купувачи во продавниците
Препорачано од уредникот
Македонија под вршник
Во најголемиот дел од државата температурата ќе се искачи на 40 степени, а заладување се очекува од чеврток до викендот, кога темературите ќе паднат за 10 степени
„До балчак“ ги помести надгробните плочи на Турунџиев и Николов
Полицијата прво потврди дека се осквернавени гробовите, а подоцна дека е за потребите на филмот

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Цените растат, дуќаните балансираат со акции
Кошничката во јули тежи 4.835 денари и била за 61 денар поевтина од онаа во претходниот месец
Едиторијал
Александра М. Митевска
Антипод
Димитар Чулев
Поглед
Иван Бојаџиски
Мислења
Слободан Најдовски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |